Tom Holland zagra Romea. Nowa Julia też obsadzona

Tom Holland w przerwie od superbohaterskich produkcji wkroczy do świata Szekspira. Aktora będzie można niedługo zobaczyć w nowej wersji dramatu „Romeo i Julia”. Wiemy już, kto będzie mu towarzyszył na deskach londyńskiego teatru. Rolę Julii otrzymała Francesca Amewudah-Rivers.

Tom Holland zagra Romea. Julią została Francesca Amewudah-Rivers

Na początku lutego dowiedzieliśmy się, że Tom Holland przenosi na razie swoją aktorską karierę na deski teatru. Gwiazdor superbohaterskich filmów Marvela będzie się przez najbliższe miesiące poświęcał nowej wersji szekspirowskiego dramatu „Romeo i Julia”. Dzisiaj ogłoszono pełną obsadę nadchodzącego przedstawienia i wiemy, że rolę głównej bohaterki otrzymała początkująca aktorka Francesca Amewudah-Rivers, która występowała do tej pory głównie w serialu „Zła edukacja” od stacji BBC.

Sprawdź też: Idealny film na święta? Polska nowość błyskawicznie została numerem jeden na Netflix!

Zagrała też w kilku filmach krótkometrażowych. Jej doświadczenie sceniczne również opiera się na występach w kilku projektach. O jej obsadzeniu u boku Toma Hollanda spekulowano już od kilku tygodni, ale dopiero dzisiaj mamy oficjalne potwierdzenie tych informacji. W obsadzie są też: Freema Agyeman, Michael Balogun, Tomiwa Edun, Mia Jerome, Daniel Quinn-Toye oraz Ray Sesay.

Francesca Amewudah-Rivers i Tom Holland Romeo i Julia

Reżyserią nowej wersji „Romea i Julii” zajmie się Jamie Lloyd, a to pozwala nam zakładać, że przedstawienie nie będzie przypominać klasycznej interpretacji dramatu Szekspira. Lloyd znany jest bowiem z prezentowania na deskach teatru minimalistycznych i uproszczonych wersji klasyków, takich jak chociażby „Cyrano de Bergerac”, „Mewa” czy „Dom lalki”.

Przedstawienie będzie wystawiane na deskach Duke of York’s Theatre od maja do sierpnia bieżącego roku. Tak dzisiejszą informację o ogłoszeniu obsady skomentował sam Holland: „Jestem niezwykle podekscytowany możliwością ogłoszenia obsady Romea i Julii. Nie mogę się doczekać, aż zaczniemy i wiem, że razem stworzymy coś naprawdę wyjątkowego”.

Sprawdź też: „Diunę 2” za chwilę obejrzymy online! Kiedy premiera na HBO Max?

Jego sceniczna partnerka dodała: „Jestem bardzo wdzięczna, że ​​mogę zadebiutować na West Endzie w roli Julii. Dołączenie do tego zespołu niesamowitych artystów z Jamiem na czele to spełnienie marzeń. Jestem podekscytowana możliwością wniesienia wraz z Tomem świeżej energii do tej historii i powitania w teatrze nowych widzów”.

zdj. IMDB / Jamie Lloyd Company