TOP 10 filmów i seriali w streamingu. Polaków interesuje najbardziej „Diuna 2”, „Fallout” i „Szogun”

Druga część filmowej „Diuny” jeszcze obecna jest w kinowym harmonogramie, ale od kilku tygodni film podbija też podwórko streamingowych serwisów. To właśnie ta produkcja była najpopularniejszym filmem wśród polskich widzów w kwietniu. Wśród seriali rządził natomiast hitowy „Fallout”. Kto jeszcze znalazł się w rankingu najpopularniejszych produkcji w Polsce?

Polacy nie mogą się doczekać, kiedy „Diuna: część druga” trafi na HBO Max

Od 16 kwietnia film „Diuna: część druga” dostępny jest w Polsce w serwisach VOD i widzowie wyjątkowo chętnie sięgają po najnowszą produkcję z główną rolą Timothéego Chalameta. Niedawno informowaliśmy na Filmożercach, że film był najchętniej wypożyczanym tytułem w serwisie Prime Video, a teraz możemy dodać do tego, że nowa „Diuna” okazała się najpopularniejszą produkcją całego kwietnia jeśli chodzi o zainteresowanie polskich widzów — tak wynika z zestawienia serwisu JustWatch.

Film jeszcze nie pojawił się w serwisie HBO Max, ale powoli zbliżamy się do tego momentu. Jego premiery w streamingu należy spodziewać się najwcześniej w drugiej połowie czerwca. Przemawia za tym przede wszystkim ustalony już oficjalnie termin premiery wydań płytowych z filmem, który przypadnie na 24 maja.

Sprawdź też: Netflix usuwa najtańszy plan z oferty. Klienci automatycznie trafią do planu z reklamami.

Diuna 2 kiedy na HBO Max

W kwietniu drugim najpopularniejszym filmem okazał się natomiast „Oppenheimer”, który trafił w marcu na platformę streamingową SkyShowtime. Sporo dla popularności produkcji zrobił także jego rewelacyjny wynik podczas rozdania ostatnich Oscarów, na których zgarnął w sumie siedem statuetek, w tym te najważniejszą dla najlepszego filmu. Pierwszą trójkę rankingu uzupełnia inny oscarowy zwycięzca, produkcja „Biedne istoty” z Emmą Stone nagrodzoną za najlepszą pierwszoplanową kreację kobiecą.

Fallout” i „Szogun” najpopularniejszymi serialami kwietnia w Polsce

W świecie seriali największą uwagę polskich widzów przyciągał oczywiście „Fallout”, największy serialowy hit ostatnich miesięcy od platformy Prime Video, który został już oficjalnie przedłużony na drugi sezon, po tym, jak spotkał się z dobrym przyjęciem przez krytyków i widzów. Drugie miejsce przypadło natomiast „Szogunowi”, który pod koniec kwietnia zakończył emisję, po kilku tygodniach zachwycania widzów nową wersją słynnej historii znanej z powieści Jamesa Clavella.

Podium uzupełnia natomiast pierwszy tytuł Netfliksa w tym zestawieniu, czyli „Problem trzech ciał”, który w przeciwieństwie do dwóch poprzednich tytułów nie może pochwalić się wielkim sukcesem jeśli chodzi o oglądalność.

Sprawdź też: Winston Duke chce zagrać nowego Batmana i rzucić wyzwanie stereotypom.

Fallout sezon 2

Nowy serial od twórców „Gry o Tron” nie spełnił pokładanych w nim nadziei i cały czas nie otrzymał jeszcze przedłużenia na drugi sezon —  z każdym kolejnym dniem możliwość zamówienia kolejnych odcinków staje się mniej prawdopodobna. Nie da się jednak zauważyć, że to Netflix cały czas generuje największe zainteresowanie wśród polskich widzów i w pierwszej dziesiątce rankingu znalazło się pięć jego oryginalnych produkcji oraz serial „Stamtąd”, który zyskał nowe życie właśnie dzięki debiutowi na platformie Netfliksa.

10 najpopularniejszych filmów kwietnia w Polsce

 1. „Diuna: Część druga”
 2. „Oppenheimer”
 3. „Biedne istoty”
 4. „Road House”
 5. „Pszczelarz”
 6. „Password”
 7. „Diuna”
 8. „Rebel Moon — część 2: Zadająca rany”
 9. „Fuks 2”
 10. „Piep*zyć Mickiewicza”

10 najpopularniejszych seriali kwietnia w Polsce

 1. „Fallout”
 2. „Szogun”
 3. „Problem trzech ciał”
 4. „Ripley”
 5. „Stamtąd”
 6. „Sugar”
 7. „Dżentelmeni”
 8. „Reniferek”
 9. „Parasyte: The Grey”
 10. „Star Trek: Discovery”

Wyniki bazują na popularności tytułów w serwisie JustWatch pozwalającym na wyszukiwanie treści dostępnych na najpopularniejszych serwisach streamingowych takich jak Disney+, Netflix, HBO Max, iTunes itd.

zdj. Netflix / Warner Bros.