Trzeci sezon „Euforii” szybko się nie pojawi. Co dalej z polaryzującym serialem HBO?

Minęły właśnie dwa lata od premiery drugiego sezonu serialu „Euforia”, który mocno spolaryzował widownię HBO. Produkcja ma powrócić z trzecim sezonem, ale jego realizacja od dawna mocno się przeciąga. Mamy nową aktualizację na temat postępu prac nad historią. Pojawia się też pytanie, o dalszą przyszłość produkcji tworzonej przez Sama Levinsona.

Trzeci sezon „Euforii” zobaczymy dopiero w 2026 roku? To może być koniec

Jeszcze przed strajkami scenarzystów HBO zakładało, że rozpocznie prace na planie trzeciego sezonu „Euforii” w drugiej połowie 2023 roku. Taki obrót spraw przewidywał też, że serial powróci na antenę stacji w 2024 roku. Teraz jest to już jednak nierealne. Co więcej, trudno nawet powiedzieć, czy w bieżącym roku dojdzie do rozpoczęcia prac na planie, a jeśli już tak się stanie, to na pewno w drugiej połowie roku.

O najnowszą aktualizację postępu prac nad serialem pokusił się ostatnio szef HBO Casey Bloys. Potwierdził on, że aktualnie ​​Sam Levinson jest w trakcie pisania scenariuszy do trzeciego sezonu „Euforii” i na razie ukończył połowę swojej pracy: „Pisze teraz trzeci sezon, jest gdzieś w połowie”. Szef HBO zabrał też głos w sprawie tego, jak może wyglądać przyszłość serialu. Z jego wypowiedzi wynika jednak, że na razie Bloys nie uzyskał od Levinsona żadnych informacji na temat tego, czy trzeci sezon zamyka historię głównych bohaterów, czy może zostawia otwarte drzwi do kontynuowania fabuły również w czwartej serii. „Nie wiem, czy [trzeci sezon] określa, jak wygląda przyszłość. Chodzi tylko o ukończenie trzeciego sezonu. Nie rozmawiałem z nim konkretnie o tym, czy to już koniec i jak to będzie wyglądało dalej”.

Sprawdź też: Gwiazdor „Sukcesji” nagrał film w Polsce. Mamy pierwsze zdjęcia!

Obsada serialu „Euforia” stała się zbyt popularna. To problem dla HBO Max

Euforia obsada serialu HBO

Problemem w zaplanowaniu terminu zdjęć do trzeciej serii nie jest tylko brak scenariusza. Od 2019 roku kiedy to „Euforia” debiutowała na antenie HBO, większość jej gwiazd zyskała sporą popularność i stała się rozchwytywanymi gwiazdami dużego ekranu. To sprawia, że trudno będzie pogodzić napięte harmonogramy takich aktorów i aktorek jak: Zendaya, Jacob Elordi, Colman Domingo, Hunter Schafer, Sydney Sweeney i Austin Abrams. Sam Casey Bloys przyznał też, że to właśnie rosnąca popularność gwiazd może być przeszkodą w ewentualnym stworzeniu czwartego sezonu, ale podkreślił, że wszystko będzie tak naprawdę zależało od Sama Levinsona.

To Cię zainteresuje: „Gladiator 2” w końcu nakręcony! Mamy nowe zdjęcia z główną gwiazdą i reżyserem!

W zeszłym roku Levinson zapowiadał, że trzeci sezon „Euforii” będzie niczym film noir. Historia skupi się na wokół postaci Rue, w którą wciela się Zendaya i pokazaniu jak to jest być osobą kierującą się zasadami w skorumpowanym świecie. Z kolei projektantka kostiumów Heidi Bivens ujawniła w wywiadzie dla magazynu Vogue, że akcja trzeciego sezonu będzie rozgrywała się około pięciu lat po wydarzeniach z drugiego sezonu i pokaże, jak wygląda życie bohaterów po ukończeniu szkoły średniej.

zdj. HBO