Twórca „Jak wytresować smoka” znowu zachwyci? Pedro Pascal w zwiastunie nowej animacji

Wytwórnia DreamWorks pokazała w sieci pełny zwiastun swojej nowej animacji. W filmie będącym adaptacją bestsellerowej książki dla dzieci „Dziki robot” usłyszymy między innymi głos Pedro Pascala, gwiazdora serialu „The Last of Us”. Kiedy premiera?

Dziki robot” – nadchodzi adaptacja bestsellerowej powieści. Jest polskie wydanie

 „Czy robot może przetrwać w dzikiej naturze?” – pyta czytelników autor bestsellerowego „Dzikiego robota” i zarazem ceniony ilustrator, Peter Brown. W powieści, która debiutowała za oceanem przed ośmioma laty poznajemy robota ROZZUM 7134 aka Rozę.

Sprawdź też: Kot Garfield wraca na ekrany. Zwiastun gwiazdorskiej animacji potwierdza datę premiery!

Futurystyczna bohatera otwiera oczy po raz pierwszy, tylko by dowiedzieć się, że w niewyjaśnionych okolicznościach znalazła się na bezludnej wyspie. Dlaczego tam jest? Skąd się wzięła? Jak uda jej się przetrwać w nieprzyjaznym środowisku? Jedyną nadzieją jest podchwycenie zwyczajów od lokalnej fauny. Poznając wyspę, nieoczekiwanie bierze na siebie rolę opiekunki osieroconej gęsi.

W Polsce książka Petera Browna ukazała się kilka lat temu, nakładem wydawnictwa Entliczek. Publikacja doczekała się też drugiego tomu: w 2020 roku na półkach pojawiła się książka „Dziki robot ucieka”, stanowiąca bezpośredni sequel przygód Rozy.

Reżyserią animowanej adaptacji od popularnej wytwórni DreamWorks („Kung Fu Panda 4”) zajął się Chris Sanders, twórca takich hitów jak „Lilo i Stich”, „Krudowie” czy „Jak wytresować smoka”.

Gwiazdorska obsada nowej animacji DreamWorks. Kiedy premiera w Polsce?

Poza Pedro Pascalem, który zaledwie kilka tygodni temu oficjalnie znalazł się w szeregach kinowego uniwersum Marvela, w obsadzie głosowej filmu są również Lupita Nyong'o („Ciche miejsce: Dzień pierwszy”), Catherine O'Hara („Sok z żuka 2”), Bill Nighy („Piraci z Karaibów: Na krańcu świata”), Kit Connor („Heartstopper”), Stephanie Hsu („Wszustko wszędzie naraz”), Mark Hamill („Zagłada domu Usherów”), Ving Rhames („Mission: Impossible – Dead Reckoning”) oraz Matt Berry („Co robimy w ukryciu”).

Za oceanem premiera „Dzikiego robota” odbędzie się 20 września. W Polsce film zobaczymy niecały miesiąc wcześniej, dokładnie 11 października.

źródło: Deadline / zdj. DreamWorks Animation