Twórcy „Dungeons & Dragons” szykują nowy film. Główną rolę zagra Ryan Reynolds

Jonathan Goldstein i John Francis Daley wracają z nowym filmem. Reżyserski duet, który w ubiegłym roku pokazał widzom znakomite „Dungeons & Dragons: Złodziejski honor”, szykuje widowisko akcji dla platformy Apple TV+. W głównej roli ma pojawić się Ryan Reynolds, czyli ekranowy Deadpool.

Co wiemy o „Mayday”? Pierwsza fotka z planu filmu z Ryanem Reynoldsem

Film „Mayday” jest pierwszym projektem obu amerykańskich filmowców od czasu bardzo dobrze przyjętej adaptacji „D&D”. Ich najnowsze widowisko jest zarazem kolejnym przedsięwzięciem wytwórni Apple Studios, które Ryan Reynolds – główny gwiazdor filmu – firmuje swoim nazwiskiem jako producent. W obsadzie jest też reżyser i aktor Kenneth Branagh, znany ostatnio najlepiej z roli Herculesa Poirota w pełnometrażowych adaptacjach kryminałów Agathy Christie. 

Do ogłoszenia prac zdjęciowych nad „Mayday” doszło wraz z zamieszczeniem w mediach społecznościowych pierwszej fotki z planu. Choć żaden zarys fabularny nie został jeszcze ujawniony, wiemy, że produkcja ma być kolejnym filmem akcji duetu od „Złodziejskiego honoru” i nakręconego kilka lat wcześniej, komediowego „Wieczoru gier”. Zdjęcie zza kulis, przedstawiające scenografię „prowincjonalnego kina”, sugeruje też, że przynajmniej część akcji „Mayday” rozegra się na terenie Rosji.

Sprawdź też: Tak Timothée Chalamet wygląda jako legendarny muzyk! Aktor już pracuje nad nowym filmem

Na chwilę obecną nie wiemy, kto pojawi się na ekranie u boku Branagha i Reynoldsa. Ujawniono natomiast, że Daley i Goldstein szykują „Mayday” na podstawie własnego scenariusza. Obok Reynoldsa, działającego z ramienia swojej firmy Maximum Effort, film produkują też David Ellison („Top Gun Maverick”), Dana Goldberg („Jestem legendą”) i Don Granger („Jack Reacher: Nigdy nie wracaj”). 

Termin premiery filmu nie został jeszcze ujawniony.

źródło: Collider / zdj. Discussing Film / Depositphotos