Tych tytułów brakowało na Disney+. Cenione klasyki, apokalipsa i nowości. Co dzisiaj obejrzeć?

Platforma Disney+ uzupełniła w ten weekend swoją ofertę o kilka ciekawych premier. Jeśli zastanawiacie się, co dzisiaj obejrzeć, to warto zwrócić uwagę zwłaszcza na filmowe nowości od serwisu Disneya, który proponuje zarówno tegoroczną premierę filmową, jak i starsze produkcje katalogowe i kultowego klasyka.

Nowy dramat z gwiazdorską obsadą na Disney+

Suncoast premiery Disney Plus

Zacznijmy od tego, że na Disney+ znajdziecie od wczoraj amerykański dramat „Suncoast” z 2024 roku napisany i wyreżyserowany przez Laurę Chinn. W pełnometrażowym debiucie Chinn główne role zagrali Nico Parker znana z aktorskiej przeróbki „Dumbo” i serialu „The Last of Us”, a także Laura Linney, której nie trzeba przedstawiać widzom serialu „Ozark” i Woody Harrelson („Detektyw”).

Sprawdź też: Powstanie nowy film o „Predatorze”! To nie będzie kontynuacja „Prey”.

W filmie zainspirowana wydarzeniami ze swojej młodości reżyserka Laura Chinn ukazuje losy nastolatki, która razem ze swoją zuchwałą matką, opiekuje się ciężko chorym bratem. Dziewczyna nawiązuje nieoczekiwaną przyjaźń z ekscentrycznym aktywistą, w cieniu trudnych decyzji związanych ze złożonym przypadkiem medycznym.

 

Co obejrzeć? Kultowy klasyk i apokalipsa w klimacie zombie

Disney+ co obejrzeć

Dla widzów szukających sportowych emocji w brytyjskim stylu Disney+ proponuje natomiast „Rydwany ognia”, kultowy klasyk z 1981 roku wyreżyserowany przez Hugh Hudsona. Bohaterami filmu nagrodzonego czterema Oscarami (siedem nominacji), w tym dla najlepszego filmu roku, są biegacze z lat 20. XX wieku przygotowujący się do letnich igrzysk olimpijskich z 1924 roku. Każdy z nich pochodzi z zupełnie innych grup społecznych. Różni ich także motywacja do ciężkich treningów. Film pokazuje nam blaski i cienie sportowej rywalizacji i jest niejako hołdem dla czasów, kiedy rywalizacja sportowa miała jeszcze w sobie pokłady niewinności. Główne role zagrali Ben Cross i Ian Charleson.

Sprawdź też: „The Bear” szybko wróci z trzecim sezonem! Kiedy pojawi się na Disney+?

Platforma Disneya uzupełnia też ofertę o katalogowe tytuły studia 20th Century Fox. W serwisie pojawił się między innymi romans „Wybór Ewy” z Samanthą Morton w roli głównej oraz film fantasy „Eragon” bazujący na powieści Christophera Paoliniego. Warto też zwrócić uwagę na pojawienie się apokaliptycznego horroru „28 tygodni później” będącego sequelem filmu „28 dni później”. Jeśli jeszcze nie widzieliście tej produkcji, to warto ją nadrobić, zwłaszcza że ostatnio pojawiła się zapowiedź trzeciej części serii zatytułowanej „28 lat później”.

Co obejrzeć? Premiery na Disney+ (10 lutego)

  • „Suncoast” (2024)
  • „28 tygodni później” (2007)
  • „Rydwany ognia” (1981)
  • „Eragon” (2006)
  • „Dreaming of Joseph Lees” (1999)

zdj. Disney