Tyler Rake powróci w trzecim filmie? Przygotowania już ruszyły, ale wszystko zależy od  Was

W przeciągu paru tygodni na Netfliksie czeka nas premiera drugiej odsłony dobrze przyjętego akcyjniaka „Tyler Rake” i wszystko wskazuje na to, że produkcja nie zakończy przygód najmnika granego przez Chrisa Hemswortha. W planach jest już trzeci rozdział cyklu.

Choć nie wiemy jeszcze, jak sequel przyjmie się w ofercie streamera reżyser Sam Hargrave planuje już trzecią odsłonę „Tylera Rake'a” – czytamy w nowym wywiadzie z filmowcem, który wystąpił niedawno w podcaście Post-Credit. Hargrave przyznał w nim, że bohaterowi Hemswortha pisana jest jeszcze przynamniej jedna przygoda – historia trzeciego filmu jest już opracowywana. To czy trzecie widowisko powstanie zależy jednak w całości od tego, jak odebrany zostanie pierwszy sequel. 

Tak naprawdę czekamy na to, jaki będzie odzew na drugi film. Trzymam kciuki bo jeśli ludziom spodoba się sequel to mogę wyjawić, że – i nie będę niczego spoilerował – pracujemy już nad historią do trzeciej części. Nie mogę jeszcze wyjawić, jak dokładnie miałby wyglądać, ale wierzę, że Tyler Rake ma w zanadrzu następną przygodę.

W tym samym wywiadzie Hargrave'a zapytano też, jak plany na następną kontynuację „Rake'a” mają się do wieści o zapowiadanym przez Chrisa Hemswortha wstrzymaniu kariery aktorskiej. Reżyser twierdzi, że perspektywa nakręcenia trzeciej odsłony widowisk akcji powinna być wystarczająca, by zachęcić gwiazdora do powrotu.

Wiem, że chce się wycofać i spędzić więcej czasu ze swoją rodziną bo jest bardzo rodzinną osobą. To dla niego bardzo ważne – chce cieszyć się życiem, na które zapracował. Ale jest też spora pokusa by zabrać postać [Tylera Rake'a] tak daleko, jak tylko się da. Myślę, że fakt, że ma teraz inną franczyzę, a nie tylko uniwersum Marvela musi być dla niego niego pociągający. Znalazł się na czele franczyzy, która ma głębię i emocje, ale i globtrotterską akcję i pazur. To świetne cechy, które na pewno dostrzega. Tak więc, gdy o tym rozmawialiśmy powiedział, że tak – jest szansa, że byłby zainteresowany powrotem do roli. 

„Tyler Rake 2” – opis fabuły. Kiedy premiera filmu z Chrisem Hemsworthem?

Po wydarzeniach z „jedynki”, które niemal kosztowały Rake'a życie, australijski najemnik powraca, by wykonać zupełnie nowe zadanie. Tym razem będzie musiał uwolnić z więzienia udręczoną rodzinę bezwzględnego gruzińskiego gangstera.  

Sprawdź też: Brian Cox podziękował twórcom „Sukcesji”. „Najlepsze doświadczenie w mojej karierze”

Wraz z Chrisem Hemsworthem obsadę „Tylera Rake'a 2” tworzą Adam Bessa („Mosul”), Olga Kurylenko („Czarna Wdowa”), Daniel Bernhardt („Matrix Zmartwychwstania”), Tinatin Dalakishvili („Niewypowiedziana wojna”) oraz Golshifteh Farahani, która powróci do kreacji Nik Kahn z poprzedniej odsłony. Scenariusz do filmu napisał Joe Russo. Wraz z bratem, Anthonym Russo, oraz samym Hemsworthem jest też głównym producentem filmu.

W ofercie Netfliksa „Tyler Rake 2” pojawi się 16 czerwca.

Źródło: Bro Bible / zdj. Netflix