Tym horrorem zachwycił się Stephen King. Zobaczcie pełny zwiastun!

Absolutnie niezwykły film. Nie mogłem oderwać wzroku od ekranu” – pisał o tym niezależnym dreszczowcu pisarz Stephen King. „Late Night With The Devil”, jeden z najlepiej przyjętych niezależnych horrorów zeszłego roku, właśnie doczekał się pełnego zwiastuna. Obejrzycie go poniżej.

Late Night With the Devil” – pomysłowy dreszczowiec found footage wkrótce w kinach

Produkcja, którą można było obejrzeć do tej pory wyłącznie w ramach pokazów festiwalowych, wykorzystuje popularną konwencję filmów grozy, by skomentować pejzaż amerykańskiej telewizji talk-show lat 70. ubiegłego wieku. Akcja koncentruje się wokół jednej z odsłon wieczornego programu w roku 1977, która przyjmuje zaskakujący obrót i na oczach telewidzów przyzywa na świat nadprzyrodzone zło.

W głównej roli w filmie pojawił się David Dastmalchian, znany ostatnio z „Legionu samobójców. The Suicide Squad” i „Oppenheimera”.

W latach 70. i 80. telewizja wieczorna miała w sobie coś nieco niebezpiecznego” – opisywali projekt jego reżyserzy i zarazem scenarzyści, bracia Colin i Cameron Cairnes. „Zwłaszcza programy talk-show otwierały okno do dziwnego, dorosłego świata. Pomyśleliśmy, że połączenie tej naelektryzowanej atmosfery telewizji na żywo z motywem nadprzyrodzonym może zagwarantować widzom unikalnie straszne filmowe doświadczenie”.

Choć wciąż nie mamy żadnych informacji, co do tego, kiedy film będą mogli zobaczyć polscy widzowie, ujawniono właśnie, że w kinach za oceanem „Late Night With the Devil” pojawi się jeszcze w tym miesiącu, dokładnie 22 marca. Miesiąc później, dokładnie 19 kwietnia, produkcja zawita do amerykańskiego serwisu streamingowego Shudder.  

Producentami „Late Night With the Devil” są między innymi Roy Lee („To”, „Boy Kills World”) i Steven Schneider („Smętarz dla zwierzaków”, „Paranormal Activity”).

zdj. IFC Films / Shudder