Uniwersum DC startuje od nowa. Termin zdjęć do „Supermana” potwierdzony! Co z fabułą?

Przygotowania do rozpoczęcia prac na planie nowej odsłony przygód Supermana – filmu, który rozpocznie następną erę widowisk na motywach DC Comics – przebiegają zgodnie z harmonogramem. Szef superbohaterskiej wytwórni i reżyser widowiska James Gunn potwierdził właśnie, kiedy film przejdzie w fazę produkcyjną.

Kiedy startują zdjęcia do nowego Supermana?

Choć w kinach zadebiutował właśnie drugi „Aquaman”, najnowszy film ze świata DCEU, miłośnicy komiksów (w przeważającym stopniu – sądząc po słabych wynikach przedsprzedaży biletów na „Zaginione królestwo”) czekają na reboot uniwersum w roku 2025. Za sprawą premierującego wówczas „Supermana: Dziedzictwo” wkroczymy do odnowionego świata superherosów projektowanego przez Jamesa Gunna i współkierownika DC Petera Safrana.

Przygotowania do wejścia na plan widowiska przebiegają bez przeszkód – potwierdził w serwisie społecznościowym Threads sam James Gunn. Filmowiec, będący nie tylko reżyserem, a również scenarzystą „Supermana: Dziedzictwo” wskazał też termin wejścia na plan filmu. Z jego wpisu dowiedzieliśmy się, że zdjęcia rozpoczną się w marcu 2024. „Jestem wdzięczny każdego dnia, że nasza ekipa realizacyjna harowała, by utrzymać przygotowania w trakcie strajków. Sytuacja wiele razy rzucała nam kłody pod nogi – gdybyśmy się wtedy zatrzymali to w życiu nie zdążylibyśmy na premierę w lipcu 2025” – dodał Gunn. Według bieżącego grafiku wytwórni Warner Bros. „Superman: Dziedzictwo” ma trafić na ekrany kin dokładnie 11 lipca 2025 roku

Przypomnijmy, że tytułową rolę w filmie Gunna obejmie debiutujący w świecie DC David Corenswet. Lois Lane dla jego Clarka Kenta została z kolei znana ze „Wspaniałej pani Maisel” Rachel Brosnahan. Na ekranie pojawią się też Nicholas Hoult (aktor z „Renfielda” i „Wielkiej” wcieli się w nową wersję Lexa Luthora), Isabela Merced (jako Hawkgirl), Edi Gathegi (Mr. Terrific), Sean Gunn (Maxwell Lord), Nathan Fillon (jako Guy Gardner) i Anthony Carrigan (w roli Metamorpho). 

Przeciek fabuły „Superman: Dziedzictwo” zdementowany przez Gunna

Superman Dziedzictwo James Gunn.JPG

Warto dodać, że w ramach tego samego wpisu na Threads reżyser James Gunn odniósł się też do rzekomego zarysu fabuły zamieszczonego w sieci przed paroma dniami. W nieoficjalnym tekście wskazano, że „Dziedzictwo” przedstawi historię „Supermana, początkującego reportera, który rusza w podróż, licząc, że zdoła pogodzić swe kryptońskie dziedzictwo z dorastaniem jako Ziemianin Clark Kent”.

Wykorzystując sieć społecznościową zintegrowaną z Instagramem, Gunn wyjaśnił, że opis nie jest całkowicie błędny, aczkolwiek z pewnością nie należy traktować go w charakterze oficjalnego odzwierciedlenia fabuły. „Nie wiem, skąd wziął się ten opis. Ja go nie stworzyłem. Ma elementy, które pokrywają się z rzeczywistością (to oczywiste – biorąc pod uwagę, ile powiedziałem o filmie w przeszłości). Ale nie opisałbym fabuły filmu w ten sposób. No i nie nazwałbym Clarka początkującym reporterem. To trzydziestoletni i w pełni ukształtowany dziennikarz”.

Sprawdź też: Studio A24 wzywa niepokornych grzeszników. Zwiastun piekielnej animacji „Hazbin Hotel”

Przypomnijmy, że Superman: Dziedzictwo” (org. „Superman: Legacy”) będzie pierwszy pełnometrażowym projektem rebootowanego świata DC. Z kolei jednym z pierwszych tytułów zaplanowanych na mały ekran jest animowana i odcinkowa produkcja Creature Commandos. W pierwszym rozdziale kinowo-telewizyjnego uniwersum, zatytułowanym „Gods and Monsters”, są też między innymi filmy o Batmanie (w produkcji „The Brave and the Bold” zobaczymy nie tylko debiut nowego Mrocznego Rycerza, ale i jego syna – Damiana Wayne'a) i Potworze z Bagien (za dreszczowiec ze świata DC odpowie James Mangold, twórca „Logana” i ostatniego „Indiany Jonesa”).

Źródło: Discussing Film / Threads / zdj. Warner Bros. / DC Comics