Uniwersum „Szybkich i wściekłych” prędko nie odejdzie. Vin Diesel zapowiada spin-offy

Krytycy i część widowni od dawna wieszczą, że najszybsza rodzina wielkiego ekranu jedzie na oparach i wiele widowisk już przed sobą nie ma. Wbrew takim prognozom Vin Diesel wskazuje, że franczyza, która wraz z widowiskiem „Szybcy i wściekli 10” odnotowuje jedne z najlepszych wyników oglądalności w swojej historii, może doczekać się przynajmniej kilku spin-offów.

„Szybcy i wściekli” dostaną żeński spin-off!

Dziesiąta odsłona wyścigowych widowisk Universala z wielkim sukcesem przetacza się przez globalne kina i możemy być pewni, że wytwórnia nie będzie chciała szybko rezygnować z rozwijania uniwersum Doma Toretto. W najnowszym wywiadzie gwiazdor serii Vin Diesel ujawnił, że po zakończeniu głównego cyklu „Szybcy i wściekli” zostaną z widzami za sprawą kolejnych spin-offów. Przypomnijmy, że do tej pory seria dysponowała tylko jedną pełnometrażową historią poboczną: dobrze przyjętym filmem „Hobbes i Shaw” z 2019 roku. W dorobku franczyzy są też dwie animowane serie Netfliksa oraz dwa krótkometrażowe filmy „The Turbo Charged Prelude” i „Los Bandoleros”.

W rozmowie z Variety Diesel przyznał, że w zasięgu realizacji znajduje się między innymi żeński spin-off „Szybkich i wściekłych”. „Rozwijam go jeszcze od 2017 roku” – przeczytaliśmy w wywiadzie. Przypomnijmy, że o projekcie słyszeliśmy cztery lata temu: jako scenarzystki za film miały odpowiedzieć wówczas Nicole Perlman („Strażnicy Galaktyki”), Lindsey Beer („Ruchomy chaos”) i Genewa Robertson-Dworet („Tomb Raider”).

[W planach są też] inne spin-offy. Im szybciej uporam się z finałem [głównego cyklu], tym szybciej będę mógł zabrać się za wszystkie spin-offy” – dodał Diesel.

Choć nie mamy żadnych informacji o potencjalnych dalszych opowieściach ze świat „Szybkich i wściekłych”, Diesel zasugerował niedawno, że finał głównego cyklu – planowany pierwotnie jako dwufilmowe wydarzenie – ma zostać przedstawiony w ramach trylogii. Oznaczałoby to, że do końca głownego cyklu zostały jeszcze dwa filmowe widowiska. Więcej informacji w tym miejscu

Źródło: Games Radar / zdj. Universal Pictures