„Venom 2” i „Nie czas umierać” najchętniej piraconymi tytułami tamtego tygodnia

Superbohaterska produkcja Sony Pictures i finałowy rozdział serii o Bondzie z Danielem Craigiem w roli głównej znalazły się na szczycie zestawienia najchętniej piraconych tytułów tamtego tygodnia. Według danych zgromadzonych przez londyńską firmę MUSO oba tytuły nielegalnie pobierało i udostępniało kolejno 38% i 13% użytkowników zainteresowanych produkcjami pełnometrażowymi. 

„Venom 2: Carnage” stał się najchętniej obracanym plikiem filmowych torrentów w związku z niedawną premierą widowiska w cyfrowych usługach PVOD i SVOD. Dodajmy, że spośród tytułów wymienionych w zestawieniu MUSO, cztery debiutowały w streamingu na przestrzeni ostatnich pięciu miesięcy. Mowa tu o „Czerwonej nocie” Netfliksa (nieco ponad 8% zainteresowania piratów), „Diunie”, która trafiła na HBO Max (ponad 6%), „Czarnej Wdowie” na Disney+ (4%) i widowisku science fiction od Apple'a, zatytułowanym „Finch” (3,5%). W przypadku „Diuny” warto przypomnieć, że film odnotował duży sukces w boxoffisie, mimo aktywności piratów i jednoczesnego debiutu w streamingu i kinach. Widowisko w reżyserii Denisa Villeneuve'a zarobiło w globalnej kasie ponad 374 miliony dolarów, ustępując w tym roku tylko wynikowi „Godzilli kontra Konga”, który przyniósł Warnerowi zysk w postaci ponad 460 milionów dolarów

Pełny zestaw najchętniej pobieranych filmów znajdziecie poniżej. Warto dodać, że w sieci znalazło się też zestawienie seriali, które pobierano i udostępniano w ubiegłym tygodniu. Największym zainteresowaniem cieszył się „Hawkeye”, czyli nowy serial MCU. Więcej informacji w tym miejscu.

9DAD2EA2-BD8A-424E-8BCE-50BCC0AE7FF5.jpeg

źródło: Deadline / zdj. MUSO / Sony Pictures / MGM