W końcu doczekamy się kontynuacji filmu „Alita: Battle Angel”! Cameron bierze się do pracy

Przez ostatnie lata kontynuacja filmu „Alita: Battle Angel” cierpliwie czekała na zielone światło ze strony włodarzy Disneya i wygląda na to, że sequel staje się powoli rzeczywistością. Ostatnio głos w tej sprawie ponownie zabrał James Cameron czuwający nad projektem jako producent i ujawnił, że prace nad stworzeniem nowych przygód tytułowej bohaterki niedługo się rozpoczną.

Cameron zapowiada sequel filmu „Alita: Battle Angel

Od czasu premiery filmu „Alita: Battle Angel” minęło już ponad cztery lata. Produkcja była jedną z ostatnich produkcji wypuszczonych do kin przez studio 20th Century Fox przed fuzją z Disneyem, co w połączeniu z brakiem spektakularnego sukcesu finansowego zamroziło wszelkie ruchy dotyczące stworzenia kontynuacji, która była pierwotnie planowana. Od lat zgodnie o chęci powrotu do świata wykreowanego w filmie powtarzają zarówno jego twórcy, jak i gwiazdy obsady. Do roli doktora Dysona Ido chętnie powróciłby Christopher Waltz, a o ponownym stanięciu za kamerą wielokrotnie wypowiadał się Robert Rodriguez, reżyser filmu, który gotów był nawet zrealizować produkcję z myślą o platformie streamingowej Disney+. Przy okazji promowania drugiego „Avatara” głos w sprawie zabrał też James Cameron czuwający nad projektem jako producent.

Sprawdź też: Gdzie online obejrzeć wszystkie filmy „Mission: Impossible”? To TE części warto powtórzyć.

„Jest taki mały film o nazwie „Alita: Battle Angel”, do którego bardzo chcielibyśmy wrócić i zrobić sequel. Rozmawiałem o tym z Robertem [Rodriguezem] i mam nadzieję, że się uda. (...) Nie określę jednak żadnych ram czasowych, bo będziecie mi to później wypominać” – tak o sequelu w grudniu mówił legendarny reżyser. Teraz Cameron pokusił się o nową aktualizację dotyczącą projektu i wynika z niej, że kontynuacja jest na dobrej drodze do realizacji. Omawiając sprzedaż jednej ze swoich posiadłości w wywiadzie dla Forbesa, reżyser „Titanica” stwierdził nawet, że w przygotowaniu znajdują się przynajmniej dwie kontynuacje Ality!

„Nad „Avatarem” pracuję w Wellington i Los Angeles. A nad nowymi filmami „Alita: Battle Angel” będę pracował w Austin, więc po prostu nie miało to [utrzymywanie rezydencji w Kalifornii] już dla nas sensu”. Oczywiście jak na razie Disney nie potwierdził tych rewelacji, ale jeśli Cameron faktycznie rozpocznie niedługo prace nad próbą stworzenia pełnoprawnej franczyzy opartej na japońskiej mandze, to musi mieć już przynajmniej wstępną zgodę od studia. Biorąc pod uwagę, jak wielkim hitem okazał się drugi „Avatar”, szanse na to, że ostatecznie reżyser dopnie swego i faktycznie doprowadzi do realizacji – przynajmniej jednego sequela – wydają się całkiem spore.

Film „Alita: Battle Angel” możecie obejrzeć w streamingu na platformie Disney+. Serwis oferuje nam wersję w rozdzielczości 4K z systemem obrazu Dolby Vision oraz oryginalną ścieżką dźwiękową w formacie Dolby Atmos.

ANNUAL_BREADTH_UPDATE_DIS_Display_970x250_V2-PL (1).jpg

źródło: forbes.com / zdj. Disney