W Polsce „Avatar: Istota wody” trafi na płyty z opóźnieniem. Co z wydaniem 4K UHD?

W Polsce na pojawienie się fizycznych wydań z filmem „Avatar: Istota wody” będziemy musieli poczekać nieco dłużej niż widzowie na amerykańskim rynku. Znamy już datę premiery oraz listę wydań, jakich doczeka się w naszym kraju kontynuacja najbardziej dochodowej premiery kinowego ekranu.

W Polsce „Avatar: Istota wody” trafi na płyty w lipcu. Jakie wydania dostaniemy?

W czerwcu druga część filmowej serii „Avatar” trafi w Polsce na platformę Disney+. Jak już informowaliśmy na łamach Filmożerców w USA produkcja doczeka się debiutu na fizycznych nośnikach 20 czerwca. Teraz możemy ujawnić, kiedy „Avatar: Istota wody” zawita do polskiej dystrybucji płytowej. Niestety, fani produkcji będą musieli poczekać na jej premierę nieco dłużej, bo w naszym kraju termin debiutu został wyznaczony na 5 lipca. Film doczeka się wyłącznie edycji na DVD i Blu-ray. Jako że jest to film dystrybuowany przez Disneya, w ofercie polskiego wydawcy nie znajdzie się edycja Ultra HD Blu-ray.

Sprawdź też: Superbohaterska nowość dostępna już na HBO Max! Ale czy warto ją obejrzeć?

Część widzów miała nadzieję, że studio może skusić się na wypuszczenie w Polsce wydania 4K UHD ze względu na wyjątkowo dużą popularność drugiego „Avatara”, ale tak się nie stanie. W zapowiedzianych na nasz rynek edycjach nie znajduje się też wersja Blu-ray 3D. Możemy jedynie pocieszać się tym, że w przypadku „Istoty wody” oferty nie będą stanowiły wyłącznie standardowe, plastikowe edycje. Obok zwyczajnych edycji doczekamy się też steelbooka na Blu-ray.

Z ujawnionej specyfikacji wynika, że na płytach znajdziemy polską ścieżkę dźwiękową wyłącznie w postaci dubbingu. Oczywiście obecne będą także polskie napisy, z których można skorzystać przy oglądaniu filmu z oryginalnym dźwiękiem.

avatar-2-istota-wody-2-bd-min.jpg avatar-2-istota-wody-2-bd-steelbook-min.jpg

zdj. Disney / Galapagos