W „The Mandalorian” zobaczymy kolejnego droida IG? Taika Waititi w obsadzie 3. sezonu serialu Disney+

Obok rozplanowywania przyszłości „Gwiezdnych Wojen” w ramach scenariusza nowego filmu, Taika Waititi powróci do odległej galaktyki w następnej kreacji aktorskiej. Reżyser „Thora: Miłość i grom” znalazł się w obsadzie trzeciego sezonu „The Mandalorian”.

Waititi wystąpił w pierwszej serii hitowego serialu Lucasfilmu i Disney+. Udzielał wówczas swojego głosu droidowi IG-11, który na krótki czas wziął na siebie obowiązki niańki Grogu aka Baby Yody. Jego postać po raz ostatni widzieliśmy w finałowym odcinku debiutanckiego sezonu – gdy droid poświęcił się, by zapewnić możliwość ucieczki grupie głównych bohaterów pod wodzą Dina Djarina. 

O zaangażowaniu Waititiego w następną odsłonę „Mandaloriana” wspomina artykuł na łamach SlashFilm. Według oryginalej wersji tekstu twórca ostatnich widowisk o Thorze miał też znaleć się za kamerą części odcinków trzeciego sezonu, ale od czasu publikacji treść została przeredagowana. W bieżącym artykule czytamy tylko, że Waititi pojawi się w przynajmniej dwóch odcinkach następnego sezonu przygód mandaloriańskiego łowcy nagród. Jego nowa rola nie została jeszcze ujawniona, aczkolwiek bezpiecznym założeniem będzie że podłoży głos następnej wersji droida IG.

Sprawdź też: „Thor: Miłość i grom” to kolejny wielki hit Marvela? Mamy pierwsze opinie o filmie Taiki Waititiego

Przypomnijmy, że w ramach następnej serii „The Mandalorian” złamie końcoworoczną tradycję serii i nie powróci z nowymi odcinkami w sezonie jesienno-zimowym 2022. Zamiast tego, debiutu następnej odsłony serialu możemy spodziewać się dopiero w lutym przyszłego roku. W obsadzie nowych epizodów raz jeszcze znaleźli sie Pedro Pascal, Carl Weathers (jako Greef Karga), Emily Swallow (Zbrojmistrzyni), Omid Abtahi (Doktor Pershing), Giancarlo Esposito (Moff Gideon) i Kate Sackhoff (Bo-Katan Kryze). Do produkcji, w nieujawnionej jeszcze roli, dołączył też Christopher Lloyd, znany przede wszystkim z kultowej kreacji Emmetta Browna w serii „Powrót do przyszłości”

Źródło: Bespin Bulletin / zdj. Disney