Waititi potwierdza: zdjęcia do nowego „Thora” wystartują w kwietniu

Data rozpoczęcia zdjęć do nowego „Thora” właśnie przeniosła się z „jakoś na wiosnę” na kwiecień. W rozmowie z dziennikarzami The Wrap, Taika Waititi zdradził, że właśnie uporał się ze zdjęciami do swojego kolejnego filmu „Next Goal Wins”, a za niecałe trzy miesiące wejdzie na plan „Thor: Love and Thunder”.

Według wcześniejszych zapowiedzi, ekipa będzie pracowała w Australii na terenie studia Foxa, które należy teraz do Disneya

Na tegorocznym Comic-Conie w San Diego Taika Waititi wspomniał, że czwarty „Thor” będzie częściowo nawiązywał do komiksowej serii „The Mighty Thor” stworzonej przez Jasona Aarona, w której Jane Foster podniosła młot Thora i była chora na raka. Nie wiemy jeszcze, w jak dużym stopniu Taika Waititi będzie chciał czerpać z komiksowej wersji historii Potężnej Thor i czy zdecyduje się na pokazanie wątku jej choroby, ale nietrudno wyobrazić sobie, że można go łatwo powiązać z fabułą filmu Thor: Mroczny Świat”, w którym Jane Foster grana przez Portman wystawiona była na działania potężnego Eteru, który mógł negatywnie odbić się na jej zdrowiu.

Produkcja zadebiutuje w kinach 5 listopada 2021 roku. W głównych rolach powrócą Chris Hemsworth i Tessa Thompson.

źródło: ComicBook.com / zdj. Disney