Wampiry ze Staten Island już na planie. Ruszyły zdjęcia do ostatniego sezonu „Co robimy w ukryciu”

Hitowa komediowa seria „Co robimy w ukryciu” powraca – niestety już po raz ostatni. Dzięki Harveyowi Guillénowi, który w wampirycznym mockumencie wciela się w rolę Guillerma, dowiedzieliśmy się, że ekipa trafiła już na plan i rozpoczęła prace nad szóstym i zarazem finałowym sezonem.

Gwiazdy Co robimy w ukryciu już planie ostatniego sezonu

Przypomnijmy, że choć piąty sezon doczekał się niemal wyłącznie najwyższych not od krytyków i cieszył się dużą uwagą widowni, stacja FX podjęła decyzję, by zakończyć serial wraz z następnym rozdziałem. Wieści o zamknięciu „Co robimy w ukryciu” na szóstej serii pojawiły się kilka tygodni temu na łamach magazynu Vulture – serwis wskazał wówczas, że na planie ostatniego sezonu ekipa znajdzie się w styczniu i wygląda na to, że harmonogram został bez żadnych przeszkód utrzymany.

Wraz z początkiem zdjęć do następnych odcinków z drogi na plan zameldował się ekranowy Guillermo, opiekun wampira Nandora – krótka relacja pojawiła się na jego profilu na Instagramie. O „Co robimy w ukryciu” aktor pokrótce wspomniał też podczas niedawnego wywiadu z serwisem Deadline. „Nie wierzę, że ten serial trwa już pół dekady. To niezwykłe i szalone zarazem. Myślę, że najlepsza lekcja, którą wyciągnę z grania Guillerma jest taka: nigdy nie jest za późno, by odnaleźć się na nowo. Odrodzić się. (...)” – opowiadał Guillén. „Nie mogę się doczekać aż widzowie zobaczą nowy wymiar postaci Guillerma”.

Sprawdź też: Serial o „Obcym” zignoruje ostatnie filmy Ridleya Scotta

W odcinkach ostatniego sezonu „Co robimy w ukryciu”, obok Guilléna pojawią się Matt BerryKayvan NovakNatasia Demetriou Mark ProkschJako producenci wykonawczy serią nadal zajmują się Taika Waititi i Jemaine Clement, twórcy kultowego pełnometrażowego filmu z 2014 roku.

Co robimy w ukryciu” przedstawia widzom codzienne życie kilku wampirów, które mieszkają pod jednym dachem od setek lat. W odcinkach znakomicie przyjętego piątego sezonu obserwowaliśmy kolejne rysy na relacji wampira Nandora i jego opiekuna. Nadja, cierpiąca z powodu zbyt późno zdiagnozowanej klątwy, spróbowała połączyć się ze swoją rodziną – a przynajmniej jakąś rodziną – ze Starego Świata. Z kolei Colin wszedł na ścieżkę, którą kroczyło przed nim wiele wampirów energetycznych: zaczął ubiegać się o stanowisko polityczne. 

Źródło: Instagram / Deadline / zdj. FX