Warner Bros. się rozkręca! Leonardo DiCaprio zagra w filmie Paula Thomasa Andersona

Studio Warner Bros. przyciągnęło do siebie kolejne duże gwiazdy. Wytwórnia zaangażowała się w stworzenie nowego filmu Paula Thomasa Andersona, którego główną gwiazdą będzie Leonardo DiCaprio.

Leonardo DiCaprio i Sean Penn w nowym filmie Warnera

Nowe szefostwo studia Warner Bros. ma przywrócić legendarnej wytwórni dawny blask i przyciągnąć głośne do niej ponownie największe nazwiska z filmowej branży. Plan ten nabiera ostatnio sporego rozpędu i kilka dni temu ogłoszono, że Warner związał się nową umową z Tomem Cruise'em, a teraz wytwórnia pozyskała kolejne cenione talenty. To właśnie pod skrzydłami wytwórni Warner Bros. swój nowy film będzie rozwijał Paul Thomas Anderson. Co więcej, główne role w jego kolejnej produkcji zagrają laureaci Oscara: Leonardo DiCaprio i Sean Penn. Towarzyszyć im na ekranie będzie Regina Hall.

Film nie otrzymał jeszcze tytułu i niewiele wiadomo na temat jego fabuły. Pewne jest natomiast to, że zdjęcia ruszą jeszcze w tym roku w Kalifornii. Anderson napisał scenariusz i zajmie się też wyprodukowaniem swojego nowego przedsięwzięcia wspólnie z Sarą Murphy i Adamem Somnerem. Film trafił pod skrzydła Warnera głównie dzięki staraniom duetu zarządzającego wytwórnią. Michael De Luca i Pam Abdy czuwali bowiem jako producenci nad poprzednim filmem Andersona, produkcją „Licorice Pizza” jeszcze w czasach, gdy stali na czele studia MGM. Ich wspólne starania doprowadziły do tego, że film wywalczył trzy nominacje do Oscara, w tym za najlepszy film, najlepszy scenariusz i najlepszą reżyserię.

Sprawdź też: Gwiazda „Rodu Smoka” zostanie nową Supergirl?! Są trzy kandydatki!

Leonardo DiCaprio ma w planach także kolejny film ze swoim stałym współpracownikiem Martinem Scorsese, ale wszystko wskazuje na to, że najpierw każdy z panów skupi się na innym projekcie. Ostatnio amerykański reżyser przyznał, że zamierza w tym roku nakręcić film o Jezusie Chrystusie, w który DiCaprio nie będzie najpewniej zaangażowany. Możemy więc zakładać, że na plan kolejnego wspólnego projektu, którym będzie „The Wager” duet wejdzie dopiero w 2025 roku.

źródło: deadline.com / zdj. depositphotos