Warner straci na Flashu jeszcze więcej! W grę wchodzą kolosalne kwoty

Filmowa produkcja o Flashu zmierza na platformę HBO Max, gdzie pojawi się już w najbliższy piątek, ale cały czas nie milkną jeszcze echa gigantycznej porażki nowego filmu DC Comics w kinach. Okazuje się, że straty poniesione przez Warnera będą jeszcze większe, niż pierwotnie zakładano.

Warner straci na porażce „Flasha” gigantyczną kwotę!

Do tej pory panowało przekonanie, że budżet filmu o Flashu wynosił około 200 mln dolarów. Dla produkcji, która zebrała od widzów na całym świecie nieco ponad 268 mln dolarów – w uproszczeniu do studia trafia 50% z tej kwoty – był to gigantyczny cios, oznaczający straty na poziomie dziesiątek milionów dolarów. Teraz okazało się jednak, że studio Warner Bros. przeznaczyło na film z Ezrą Millerem i Michaelem Keatonem znacznie większą kwotę. Raport serwisu Hollywood Reporter mówi o kwocie 300 mln dolarów!

Nie mamy pewności czy kwota ta obejmuje także budżet promocyjny, ale najprawdopodobniej chodzi tutaj wyłącznie o sumę przeznaczoną na produkcję, a to oznacza, że wraz z promocją film Warnera mógł kosztować nawet ponad 400 mln dolarów! – w przypadku kwoty przeznaczonej na promocje pojawiają się informacje o budżecie na poziomie 100 lub nawet 150 mln dolarów.

Jeśli przyjmiemy, że koszt produkcji „Flasha” faktycznie wynosił 300 mln dolarów, to bez uwzględniania kosztów promocji film przyniósł straty wynoszące około 166 mln dolarów! Taki budżet oznaczałby też, że „Flash” jest obok „Ligi Sprawiedliwości” z 2017 roku najdroższym filmem DC Comics. Produkcja dokończona przez Jossa Whedona również miała kosztować studio 300 mln dolarów.

Najdroższe filmy 2023 roku:

  1. „Szybcy i wściekli 10” – 340 milionów dolarów
  2. „Flash” – 300 milionów dolarów
  3. „Indiana Jones i Artefakt przeznaczenia” – 295 milionów dolarów
  4. „Mission: Impossible – Dead Reckoning Part 1” – 290 milionów dolarów
  5. „Strażnicy Galaktyki 3” – 250 milionów dolarów
  6. „Mała syrenka” – 250 milionów dolarów

źródło: hollywoodreporter.com / zdj. Warner Bros.