„Welcome to Derry” – w prequelu „To” wystąpią aktorzy z „Oppenheimera” i „Babilonu”

Pierwsze nazwiska dopisano do obsady szykowanego na HBO Max prequela dreszczowca „To”. W serialu pojawią się aktorzy, którzy mają w dorobku udział w takich produkcjach, jak „Dexter”, „Oppenheimer” czy „Babilon”. Poznajcie szczegóły.

Przypomnijmy, że serial – noszący tytuł „Welcome to Derry” – będzie prequelem obu części „To”, adaptujących kultową powieść Stephena Kinga z lat 80. Nad tytułem czuwa twórca tamtych ekranizacji, Andy Muschietti. Reżyser ma też pojawić się za kamerą przynajmniej kilku odcinków seriiJej akcja rozegra się na niecałe trzydzieści lat przed wydarzeniami pierwszej odsłony filmowego widowiska z Billem Skarsgårdem. Produkcja przybliży historię-genezę klauna Pennywise'a i wyjaśni, dlaczego nadprzyrodzona istota co parę dekad powraca i żywi się mieszkańcami miasteczka Derry.

Sprawdź też: Disney uwspółcześnił piosenki w aktorskiej wersji „Małej syrenki” – mają wpisywać się w obecne standardy.

Rośnie obsada serialu „Welcome to Derry”. Kto pojawi się w prequelu horroru „To”?

Najnowszy raport Deadline'u zdradza, że z serią związali się właśnie: Taylour Paige, Jovan Adepo, Chris Chalk i James Remar. Postacie, w które przyjdzie im się wcielić nie zostały jeszcze opisane. Paige, laureatka Spirit Award ma w dorobku udział w takich produkcjach, jak „Zola” i „Ma Rainey: Matka bluesa”. W najbliższym czasie zobaczymy ją też w kolejnej odsłonie „Gliniarza z Beverly Hills”. Z kolei Adepo doczekał się nominacji za udział w serialowej kontynuacji „Watchmen”. Aktor pojawił się też w roli Sidneya Palmera w „Babilonie” w reżyserii Damiena Chazelle'a. Chris Chalk pojawił się w serialu „Perry Mason” produkcji HBO Max, a Jamesa Remara zobaczymy na ekranie w takich wyczekiwanych filmach jak „Oppenheimera” Nolana i „Megalopolis” Francisa Forda Coppoli.  

Welcome-to-Derry-obsada.jpg

Od lewej: Taylour Paige, Jovan Adepo, James Remar, Chris Chalk (zdj. Deadline)

Przypomnijmy, że w ramach niedawnego wywiadu do potencjalnego udziału w serii odniósł się też sam Bill SkarsgårdAndy Muschietti jest jednym z głównych pomysłodawców prequelowej historii, obok swojej małżonki Barbary Muschietti. Poza duetem nad serią pracują showrunnerzy Jason Fuchs i Brad Caleb Kane. Pierwszy z nich ma w dorobku scenariusze do „Wonder Woman” i „Wciąż cię widzę”. Drugi w tym samym charakterze pracował przy serialach „Tokyo Vice” i „Wojownik”. W gronie scenarzystów znaleźli się też Shelley Meals („See”), Cord Jefferson („Watchmen”, „Specjalista od niczego”), Austin Guzman („Chirurdzy”, „Sandman”), Helen Shang („Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy”), Cherie Dimaline („Motherland: Fort Salem”), Gabe Hobson, Guadalis Del Carmen, Jasmyne Flournoy („Falcon i Zimowy żołnierz”, „Ręka Boga”) i Charlotte Ahlin.

Przybliżony termin premiery „Welcome to Derry” nie został jeszcze ujawniony.

źródło: Deadline / zdj. Warner Bros / Deadline