„White Noise” z datą premiery i pierwszym kadrem. Film od reżysera „Historii małżeńskiej” w programie festiwalu w Wenecji

Następny film w reżyserii Noaha Baumbacha zasilił program tegorocznej odsłony Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji. „White Noise” z głównymi rolami Adama Drivera i Grety Gerwig będzie jednym z tytułów otwierających 79. edycję tego wydarzenia.

White Noise”, które w Polsce zadebiutuje pod tytułem „Biały szum”, jest ekranizacją głośnej powieści Dona DeLillo. Pierwowzór opowiada historię Jacka, pracownika uniwersytetu i zarazem kierownika katedry badań nad hitleryzmem. Zarówno on, jak i jego czwarta żona i ich dzieci odczuwają przemożny lęk przed śmierci, gdy nieopodal miasta wykoleja się pociąg przewożący groźne chemiczne odpady. Dodajmy, że mimo że to motyw umierania spaja rozrzucone wątki powieści (i przenosi ją nieomal w konwencję dreszczowca), jest ona jednocześnie uznawana za jedną najzabawniejszych, satyrycznych opowieści amerykańskich XX wieku.

Sprawdź też: Box Office – Horror „Nie!” detronizuje Thora. Tom Cruise i jego „Top Gun: Maverick” lecą jeszcze wyżej

W ekranizacji, obok Drivera i Gerwig, pojawią się jeszcze Raffey Cassidy, Andre Benjamin, Alessandro Nivola, Don Cheadle i Jodie Turner-Smith. Baumbach zajął się reżyserią do własnego scenariusza. Festiwalową premierę zaplanowano na 31 sierpnia. W programie znajdują się rownież produkcje takich twórców jak Luca Guadagnino („Tamte dni, tamte noce”), Olivia Wilde („Szkoła melanżu”) czy Todd Field („Małe dzieci”). Więcej informacji w tym miejscu.

Adam Driver w filmie White Noise -min.jpg

zdj. Netflix