Więcej Gordona w następnym „Batmanie”? Tego chciałby Jeffrey Wright

Kolejne widowiska o Batmanie przyglądają się odmiennym obliczom Bruce'a Wayne'a, ale jego lojalni pomocnicy z rzadka otrzymują od filmowców podobne zainteresowanie. Jeffrey Wright, aktor wcielający się w rolę komisarza Gordona w ostatnim filmie z superbohaterem DC, liczy, że stróż prawa otrzyma w sequelu nieco więszką uwagę. Wyjawia też, że omówił ten pomysł z reżyserem i scenarzystą Mattem Reevesem.

Znakomicie przyjęty „Batman” z tytułową rolą Roberta Pattinsona wprowadził na ekrany nową wersję detektywistycznego duetu Mrocznego Rycerza i komisarza Jima Gordona. Bohaterowie otrzymali w tamtym filmie sporo wspólnych scen, a ich ścisła współpraca stanowiła jednen z najważniejszych elementów fabuły. Zdaniem Jeffreya Wrighta sequel mógłby jeszcze chętniej pochylić się nad postacią policjanta GCPD: przedstawić bohatera nie tylko już w odniesieniu do jego relacji z Mrocznym Rycerzem, a zerknąć za kulisy i dokładniej przyjrzeć się sylwetce stróża prawa.

„Wiem, że to pewnie nienajlepszy pomysł, by wyprzedzać decyzje Matta Reevesa” – tłumaczył amerykański aktor w rozmowie z serwisem Discussing Film. „Jedną z rzeczy, które pokrótce z nim omawiałem – w kontekście grania dalej tej roli – było życie osobiste Gordona. Zastanawiałem się nad nim. Zastanawiałem się nad ludźmi obarczonymi taką odpowiedzialnością, jak onmisją reprezentowania prawości i dobra. Myślę sobie, co kryje się pod takim obliczem. Batman nosi maskę, ale w pewnym sensie Gordon też jakąś wkłada”. 

Aktor kontynuował, podkreślając, że nie widział jeszcze scenariusza pisanego przez Matta Reevesa. „Gordon reprezentuje sprawiedliwość, tak jak ją postrzega. Nie jest święty. Zastanawiam się co może kryć się pod taką maską. Pod obywatelskim obowiązkiem i poświęceniami, z którymi wiąże się podtrzymywanie publicznej persony. Odpowiedź na takie pytania może być ciekawa. Zobaczymy”.

Sprawdź też: Batman jako aztecki wojownik! Tak prezentuje się nowy film DC Comics

Przypomnijmy, że premiera „Batmana 2” została zaplanowana na 3 października przyszłego roku. W obsadzie, obok Pattinsona i Wrighta, znajdują się też Zoë Kravitz, Andy Serkis i Colin Farrell. Choć o roli, którą w nowej fabule odegra komisarz Gordon niczego jeszcze nie wiemy, przecieki wskazują, że sam Mroczny Rycerz będzie miał ręce pełne roboty. W sequelu ma bowiem ponownie pojawić się aż kilku złoczyńców ze świata „Batmana”: w tym Clayface, czy Dwie Twarze. Ostatnio w sieci wspominano też o powrocie Barry'ego Keoghana w roli Jokera.  

źródło: Discussing Film / zdj. Warner Bros.