Wielkie zmiany w świecie „Gwiezdnych wojen”! Dave Filoni został dyrektorem kreatywnym

W filmowo-serialowym uniwersum „Gwiezdnych wojen” doszło do wielkich zmian. Dave Filoni odpowiadający ostatnio za serialowe przygody Ahsoki został mianowany dyrektorem kreatywnym całego ekranowego uniwersum.

Dave Filoni będzie odpowiadał za filmowo-serialowe uniwersum „Gwiezdnych wojen

Dave Filoni powiększa swoje wpływy w szeregach studia Lucasfilm odpowiadającego za filmowe i seriale produkcje „Star Wars”. Twórca rozpoczynający swoją przygodę ze światem „Gwiezdnych wojen” piętnaście lat temu przy okazji animowanej serii „Wojny klonów” otrzymał do wypełnienia nową misję w świecie stworzonym przez George'a Lucasa. Pnąc się po szczeblach kariery w Lucasfilm, został właśnie mianowany dyrektorem kreatywnym filmowo-serialowego uniwersum, co zapewni mu możliwość wpływania na przyszłe projekty rozgrywające się w odległej galaktyce.

„Teraz jestem tak zwanym dyrektorem kreatywnym Lucasfilm” – Filoni stwierdził w rozmowie z Vanity Fair. Nowe stanowisko pozwala mu na uczestniczenie w procesie tworzenia filmów i seriali od samego początku – już na etapie pojawienia się pomysłu na każdy nowy projekt. Będzie miał także zdecydowanie większy wpływ na kreowanie całego uniwersum. Do tej pory zajmował się wyłącznie doradzaniem innym osobom odpowiadającym za kształtowanie nowych projektów, w które nie był osobiście zaangażowany. „Do tej pory byłem angażowany do wielu projektów i dowiadywałem się o nich, dopiero wtedy, gdy zostały już rozwinięte” – przyznał w rozmowie z Vanity Fair.

Od teraz Filoni będzie bezpośrednio współpracował Kathleen Kennedy piastującą cały czas stanowisko szefowej Lucasfilmu oraz Carrie Beck, czyli producentką, która została szefową działu rozwoju. Jego zadaniem będzie kontrolowanie procesu kreowania następnej generacji seriali i filmów w świecie „Gwiezdnych wojen”. W ostatnich latach Dave Filoni pracował między innymi jako producent przy serialach „The Mandalorian” i „Księga Boby Fetta”, a ostatnio odpowiadał za rozwinięcie na małym ekranie historii Ahsoki.

źródło: vanityfair.com / zdj. Lucasfilm