Wszyscy chcą tego filmu! Tobey Maguire wróci w czwartej części „Spider-Mana”?

Sukces filmu „Spider-Man: Bez drogi do domu” sprawił, że fani Pajączka ponownie zaczęli zabiegać o wznowienie serii, w których główne role grali Andrew Garfield i Tobey Maguire. W ostatnich tygodniach coraz głośniej mówi się o tym, że szanse na powrót może mieć drugi z nich. Czy Tobey Maguire może wrócić jako Spider-Man w nowym filmie?

Tobey Maguire wróci w filmie „Spider-Man 4”?

Premiera filmu „Spider-Man: Bez drogi do domu” sprawiła, że w wielu widzach odrodziło się zamiłowanie do poprzednich odtwórców roli Petera Parkera. Na początku mówiło się przede wszystkim o tym, że to Andrew Garfield mógłby dostać w końcu szansę na zamknięcie swojej trylogii „Niesamowitego Spider-Mana”, ale z czasem przecieki z obozu Sony przekonywały, że jest to bardzo mało prawdopodobne.

Ostatnio mówiło się co prawda, że aktor najpewniej powróci w którymś projekcie Marvela lub Sony, aby otrzymać szansę na domknięcie swojego wątku, ale szanse na stworzenie osobnego filmu dla tej wersji Petera jest znikome. Na sile przybierają natomiast spekulacje dotyczące czwartej odsłony serii, za którą odpowiadał Sam Raimi.

Sprawdź też: Filmy Christophera Nolana trafiły na HBO Max! Co z „Oppenheimerem”?

O możliwości nakręcenia „Spider-Mana 4” mówił ostatnio znowu Thomas Haden Church wcielający się w trzecim filmie serii w Sandmana. Aktor powrócił do świata Marvela w produkcji „Spider-Man: Bez drogi do domu” i już kilkukrotnie podkreślał, że chętnie pojawiłby się ponownie w świecie Pajączka. Najchętniej właśnie w czwartej części przygód Tobeya Maguire'a.

W najnowszym wywiadzie stwierdził natomiast: „Wiesz, myślę, że Sam zrobi kolejnego Spider-Mana z Tobeyem, a to jest ten, który ... Mieli opcję zrobienia Spider-Mana 4 już lata temu i chcieli wtedy mojego powrotu. Więc jeśli tak się stanie, byłoby fantastycznie”.

Kristen Dunst i Sam Raimi też wysyłają sygnały!

Spider-Man Kristen Dunst Mary Jane Watson

Teraz głos w sprawie zabrał Sam Raimi. Reżyser potwierdził, że faktycznie jest  szansa na powstanie „Spider-Mana 4”, przekonując, że: „Jeśli do tego dojdzie, to we właściwym czasie”. Przypomnijmy, że Raimi wrócił w 2022 roku do Marvela przy okazji filmu „Doktor Strange w multiwersum obłędu” i był już wielokrotnie z tej okazji pytany o możliwość nakręcenia czwartej części swojej serii. W jednym z wywiadów twierdził, że byłby zachwycony możliwością stworzenia kolejnej produkcji o Spider-Manie.

Dodajmy, że o powrót do świata superbohaterskiego zapytana została ostatnio tez Kristen Dunst. Aktorkę wcielającą się w ukochaną Petera Parkera zobaczymy w tym roku na dużym ekranie po kilkuletniej przerwie od aktorstwa w filmie „Civil War”.

Sprawdź też: To teraz najpopularniejszy serial na polskim Netfliksie! Czy warto go obejrzeć?

W ostatnim wywiadzie Dunst przyznała z godną pochwały szczerością, że jeśli tylko pojawiłaby się możliwość powrotu do roli Mary Jane Watson, to skorzystałaby z tej okazji ze względu na to, że ma na utrzymaniu dwójkę dzieci i pomaga finansowo swojej matce, a role w tego typu produkcjach są dobrze opłacane.

źródło: comicbook.com / zdj. Sony Pictures