Wypróbujcie nową animację A24 i Prime Video. Pierwszy dwie minuty serialu trafiły do sieci

Już w najbliższy piątek, 19 stycznia, czeka nas premiera następnej produkcji studia A24. Mowa o skierowanym do dorosłych widzów i rozgrywającym się w Piekle animowanym musicalu „Hazbin Hotel”. Platforma Prime Video odsłoniła w sieci pierwsze dwie minuty serialu. Specjalny klip znajdziecie poniżej.

Hazbin Hotel” – gwiazdy Broadwayu w obsadzie nowego serialu A24

„Hazbin Hotel” opowie historię Charlie, księżniczki Piekła i córki Lucyfera, która usiłuje zachęcić pozostałe demony do pokojowego zmierzenia się z problemem przeludnienia w podziemnym królestwie. Po dorocznej eksterminacji narzuconej Piekłu przez anioły, bohaterka otwiera specjalny hotel, licząc, że jego goście zrehabilitują się na tyle, by zasłużyć na „przemeldowanie” do Nieba. Choć większość demonów bezlitośnie wyszydza jej plan, Charlie może liczyć na pomoc swojej dziewczyny, Vaggie oraz pierwszego obiektu w eksperymencie dobrowolnego rozgrzeszenia, byłej aktorki filmów porno, Angel Dust. 

Sprawdź też: Nie tylko „Stranger Things” – Netflix szykuje następną odsłonę „Ulicy strachu”. O czym opowie?

Za animowaną serię, opierającej się na konwencji musicalu – jako reżyserka, producentka i scenarzystka – odpowiada Vivienne Medrano, autorka oryginalnego odcinka pilotażowego sprzed czterech lat. Viralową produkcję, która trafiła wówczas na jej kanał na YouTubie obejrzycie w tym miejscu

Na pierwszy sezon „Hazbin Hotel” złoży się osiem odcinków. W serialu usłyszymy głosy Eriki Henningsen (aktorka z „Girls5eva” wystąpiła w roli Charlie), Stephanie Beatriz (jako Vaggie), Alex BrightmanKeith DavidKimiko GlennBlake RomanAmir TalaiChristian Borle Joel Perez. W ramach występów epizodycznych do „Hazbin Hotel” zawitają gwiazdy broadwayowej sceny: Darren Criss (aktor mający w dorobku liczne ekranowe występy, w tym w „American Crime Story”), Jeremy Jordan („Ostatnie pięć lat”), Daphne Rubin-Vega („In The Heights: Wzgórza marzeń”), Patina Miller („Wszyscy święci New Jersey”) oraz Jessica Vosk (znana ze scenicznej kreacji Elphaby w kultowym „Wicked”). 

Za napisanie muzyki do serialu odpowiedzieli z kolei Sam Haft i nominowany do statuetki Emmy Andrew Underberg. Warto dodać, że w przygotowaniach znajduje się już sezon drugi produkcji.

Zdj. Amazon Prime Video / A24