Z „Lokiego” do świata Stephena Kinga. To będzie film w stylu „Skazanych na Shawskank”

Zakończyły się prace na planie następnego filmu opartego na dorobku Stephena Kinga. Za „Życie Chucka” adaptujące nowelę ze zbioru dreszczowców „Jest krew...” odpowiada Mike Flanagan, twórca kultowego „Nawiedzonego domu na wzgórzu”. W głównej roli wystąpił Tom Hiddleston, ekranowy Loki z uniwersum Marvela.

Zdjęcia do nowej adaptacji Stephena Kinga ukończone. To nie będzie horror – zapowiada reżyser

Literacki pierwowzór „Życia Chucka” podejmuje trzy różne wątki rozgrywające się na odmiennych etapach życia tytułowego bohatera. Biograficzna historia niejakiego Chucka Krantza zostaje przedstawiona w odwróconym biegu: zaczyna się od jego śmierci w wieku 39 lat, w wyniku guza mózgu, kończy – opisaniem dzieciństwa spędzonego w nawiedzonym domu.

Na łamach swojego profilu na Twitterze reżyser filmu Mike Flanagan potwierdził, że trwające od października tego roku zdjęcia – i toczące się mimo strajku, na podstawie specjalnego zezwolenia SAG-AFTRA – ostatecznie dobiegły końca. „Ten film jest dla mnie czymś szczególnie istotnym. Jestem zachwycony, że otrzyma okazję, by zaistnieć. Minęło sporo czasu, odkąd miałem okazję zająć się naprawdę niezależnym projektem – była to prawdziwa pożywka dla duszy. Zwłaszcza że zdjęcia toczyły się w Alabamie, czyli tam, gdzie nakręciliśmy Oculusa, Zanim się obudzę, Hush i Grę Geralda” – czytamy w piątkowym wpisie Flanagana.

Życie Chucka jest takim filmem, który chciałbym pozostawić po sobie z myślą o moich dzieciach (...). Teraz czas na powrót do Los Angeles, by zająć się montażem i rozpocząć długą drogę przygotowywania wszystkich do tego, że Życie Chucka nie jest horrorem” – dodał reżyser. Przypomnijmy, że w kontekście tonu „Życie Chucka” ma czerpać z takich produkcji, jak „Stań przy mnie”, „Skazani na Shawshank” czy „Zielona Mila”. Poza reżyserią Flanagan napisał też scenariusz ekranizacji i zajął się wyprodukowaniem, w ramach swojej firmy Intrepid Pictures.

Obsada adaptacji „Życia Chucka” robi wrażenie

Obok Toma Hiddlestona w filmie powstającym dla Amazon Studios pojawią się przede wszystkim Mark Hamill („Zagłada domu Usherów”), Chiwetel Ejiofor („Doktor Strange”), Karen Gillan („Strażnicy Galaktyki 3”) i Jacob Tremblay („Toksyczny mściciel”).

Parę miesięcy temu Flanagan osobiście potwierdził, że do projektu zaangażował zarówno wielu swoich stałych współpracowników, jak i szereg aktorów zupełnie dla siebie nowych. Oto pełna obsada produkcji: Matthew Lillard („Pięć koszmarnych nocy”), Mia Sara („Wolny dzień Ferrisa Buellera”), Benjamin Pajak („Past My Bedtime”), Q'orianka Kilcher („Alienista”), Harvey Guillen („Co robimy w ukryciu”), David Dastmalchian („Boogeyman”), Kate Siegel („Nocna msza”), Carl Lumbly („Doktor Sen”), Annalise Basso („Ouija. Narodziny zła”), Samantha Sloyan („Zagłada domu Usherów”), Rahul Kohli („Nawiedzony dwór w Bly”), Matt Bidel („Klub Północny”), Sauriyan Sapkota („Klub Północny”), Saidah Arrika Ekulona („Nawiedzony dom na wzgórzu”), Michael Trucco („Zagłada domu Usherów”), Violet McGraw („M3GAN”), Molly C. Quinn („Millerowie”) i Heather Langenkamp („Koszmar z ulicy Wiązów”). Na ekranie zadebiutują z kolei Taylor Gordon i Trinity Jo-Li Bliss.

Data premiery filmu nie została jeszcze ujawniona.

źródło: Twitter / Discussing Film / zdj. Warner Bros.