Z „Ozark” do remake’u słynnego horroru. Julia Garner zmierzy się z Wilkołakiem

Premierę nowej wersji „Wilkołaka”, słynnego dreszczowca klasycznej ery Hollywood, przewidziano jeszcze na ten rok, choć prace zdjęciowe jeszcze nie ruszyły, a informacje o projekcie są, co najwyżej, zdawkowe. O tym, że przygotowania posuwają się naprzód wskazują jednak doniesienia o postępach w castingu. Obok Christophera Abbotta z dreszczowcem szykowanym przez Leigh Whannella związała się gwiazda serialu „Ozark”.

Przypomnijmy, że Whannell, który odpowiada za nową wersję „Wilkołaka” ma w dorobku znakomicie przyjęty remake „Niewidzialnego człowieka” z Elisabeth Moss w roli głównej. Razem z Corbett Tuck, współautorką „Naznaczonego”, filmowiec przygotował też za scenariusz produkcji. Udział w tworzeniu historii mają również Lauren Schuker Blum i Rebecca Angelo, współtwórczynie „Inwestorów amatorów”, czyli filmu poświęconego aferze GameStop. Jako producent nad przedsięwzięciem czuwa natomiast Jason Blum, właściciel studia Blumhouse, mający w szeregu mnóstwo współczesnych klasyków grozy, w tym takie tytuły, jak „Czarny telefon” i „Uciekaj!”.

Julia Garner zagra w nowej wersji „Wilkołaka

Choć od blisko trzech lat z tytułową rolą filmu wiązano Ryana Goslinga, gwiazdor „Barbie” musiał niestety rozstać się z projektem przez inne zobowiązania. Postać wilkołaka przejął od niego Christopher Abbott, znany z ról w takich produkcjach jak „Paragraf 22”, „Sweet Virginia” czy „Possessor”. Już wkrótce aktora zobaczymy też w przymierzanym do tegorocznych Oscarów dramacie grozy „Biedne istoty” z główną rolą Emmy Stone.

Najnowsze doniesienia związane z „Wilkołakiem” wskazują, że kontrakt na pojawienie się w filmie podpisała Julia Garner. Rola, którą przyjdzie jej zagrać u boku Abbotta nie została jeszcze ujawniono. Warto natomiast dodać, że poza głośną kreacją Ruth Langmore w odcinkowym dramacie „Ozark” aktorkę znamy z takich produkcji jak „Maniac” czy „Kim jest Anna?”.

Julia Garner OzarkJulia Garner (na zdj. w 4. sezonie „Ozark”) dołącza do „Wilkołaka”

Sprawdź też: Emma Stone wróci jako nikczemna Cruella! Film Disneya w przygotowaniu

Informacji na temat fabuły nowego podejścia do „Wilkołaka” nie mamy na razie zbyt wiele. Mówi się jednak, że produkcja ma opowiedzieć historię mężczyzny, którego rodzina jest terroryzowana przez krwiożerczą bestię. Inspiracją dla historii jest oczywiście pierwotna wersja widowiska z 1941 roku. Wcześniej spekulowano, że akcja filmu zostanie osadzona we współczesności, a film porównywany był do „Wolnego strzelca” z 2014 roku, w którym główną rolę grał Jake Gyllenhaal.

Premiera remake'u ma odbyć się dokładnie 25 października tego roku.  

źródło: Bloody Disgusting / zdj. Netflix / Universal Pictures