Czy „Zakonnica 2” trafi na Netflix? Gdzie obejrzeć nowy horror ze świata „Obecności”?

Druga część „Zakonnicy” jeszcze na dobre nie opuściła kin, a już wkrótce nawiedzi ofertę streamingową. Najnowszym horrorem z uniwersum „Obecności” wytwórnia Warner Bros. spróbuje przyciągnąć widzów poszukujących seansu z dreszczykiem na Halloween. Kiedy premiera „Zakonnicy 2”? Czy film będzie można zobaczyć na Netfliksie?

Premiera nowego horroru o demonie z „Obecnowersum” już pod koniec października.

Choć sequel „Zakonnicy” doskonale radzi sobie na wielkim ekranie (wytwórnia zarobiła na globalnych pokazach ponad 260 milionów dolarów!), produkcja wkrótce trafi do streamingu. Będąc częścią franczyzy należącej do studia Warner Bros., film zasili ofertę platformy HBO Max, w której – co może zaskoczyć – będzie jedynym przewidzianym na ten miesiąc widowiskiem grozy zaliczającym się do świata „Obecności”. Do premiery na małym ekranie dojdzie dokładnie 27 października, czyli równe 49 dni po premierze w dystrybucji kinowej.

Przypomnijmy, że film w reżyserii Michaela Chavesa będzie jednym z tytułów, które doczekały się najszybszego przeniesienia z kinowej dystrybucji do streamingu w całej historii serwisu HBO Max. Żadna z produkcji Warnera nie mogła liczyć na tak ekspresowy debiut w ofercie domowej. Najbliżej „Zakonnicy 2” znalazł się film  „Meg 2: Głębia”, który debiutował na platformie 29 września (tylko 56 dni po kinowej premierze).

Sprawdź też:

„Obecność” na Netfliksie. Czy któryś film z cyklu grozy trafił do oferty streamera?

Zakonnica 2.JPG

Niestety widzowie, którzy poszukiwania halloweenowych dreszczyków wolą ograniczyć do oferty Netfliksa będą rozczarowani: ani w bieżącej ofercie tej platformy, ani w zapowiedziach na ten miesiąc nie znajdziemy żadnego tytułu ze świata „Obecności”.

Biorąc pod uwagę brak tych filmów również w katalogu HBO Max, fani „Obecnowersum”, którym nie wystarczy druga „Zakonnica”, będą musieli poszukać ulubionych horrorów w takich serwisach jak Rakuten TV, iTunes, Prime Video czy Player. W tym przypadku wypożyczenie filmów będzie jednak wiązało się z dodatkową opłatą. 

Zaintrygowanych motywem demonicznych opętań, odznaczającym się na większości filmów z „Obecnowersum”, warto natomiast odesłać do nowego dokumentu Netfliksa. W filmie „Proces diabła” streamer opisał „rzeczywiste” okoliczności otaczające przerażającą sprawę z „Obecności 3: Na rozkaz diabła”. W tym miejscu obejrzycie zwiastun.  

Dodajmy, że choć „Zakonnica 2” trafi na chwilę obecną wyłącznie na HBO Max, możemy spodziewać się, że koniec końców odnajdzie też drogę na Netflix – przez platformę przewinęło się już wiele tytułów licencjonowanych przez Warner Bros. Dojdzie do tego jednak na długo po debiucie na HBO Max.  

 

zdj. HBO Max