W takiej roli Russella Crowe'a jeszcze nie widzieliście. Nowy horror trafił na HBO Max

Na niedzielny seans platforma HBO Max proponuje nam horror „Egzorcysta papieża” zainspirowany prawdziwymi wydarzeniami, w którym główną rolę zagrał Russell Crowe. Film przedstawia historię ojca Gabriela Amortha, naczelnego egzorcysty Watykanu prowadzącego śledztwo w sprawie opętania. Mimo że sam Crowe twierdzi, że za horrorami nie przepada, to z jednego powodu zdecydował się wystąpić w filmie. Tak aktor tłumaczył swoją decyzję.

Russel Crowe jako Egzorcysta papieża już na HBO Max

Film stanowi luźną adaptację książki „Wyznania egzorcysty” autorstwa Gabriela Amortha, który przedstawił w niej własne działania w roli oficjalnego egzorcysty watykańskiego i diecezji rzymskiej.  Był też Założyciel Międzynarodowego Stowarzyszenia Egzorcystów i współpracownikiem Ojca Pio. Filmowa produkcja koncentruje się jednak na tym, jak grany przez Russell'a Crowe'a watykański egzorcysta zostaje wysyłany przez papieża w celu zbadania dziwnych wydarzeń. Podczas śledztwa w sprawie opętania dziecka Amorth odkrywa tajny spisek. Po tym, jak film został dobrze przyjęty przez widzów i okazał się finansowym sukcesem, szybko zapowiedziano kontynuację.

W jednym z wywiadów poprzedzających premierę gwiazdor „Gladiatora” przyznał, że osobiście nie jest fanem horrorów i wolni spać spokojnie, a tym, co przyciągnęło go do produkcji była postać ojca Amortha. „Tak naprawdę nie jestem fanem horrorów” – stwierdził laureat Oscara w wywiadzie dla EW. „Lubię spać głębokim snem. [...] Tym, co przyciągnęło mnie do tego filmu, była sama postać. Ojciec Amorth udokumentował swoją pracę, więc z punktu widzenia aktora to była skrzynia pełna skarbów”.

Koniecznie sprawdź też:

Egzorcysta papieża” dostępny jest na HBO Max od 22 października i można oglądać go w polskiej wersji językowej w postaci lektora i napisów. Film wylądował na platformie w jakości FHD. Premiera tej produkcji rozpocznie gorący okres dla fanów kina grozy w streamingu. W najbliższych dniach tylko na HBO Max trafi chociażby kultowa „Teksańska masakra piłą mechaniczną” oraz kinowa nowość z uniwersum „Obecności”, czyli „Zakonnica 2”. Więcej o horrorowych premierach pisaliśmy już na Filmożercach

zdj. Sony Pictures