Zdjęcia do „Lokiego” startują już za kilka dni!

Wyczekiwany przez fanów MCU serial o przygodach postaci granej przez Toma Hiddlestona rozpoczyna produkcję w tym tygodniu lub początkiem przyszłego. Oznacza to że „Loki” będzie trzecim, obok „The Falcon and the Winter Soldier” i „WandaVision”, projektem Marvela znajdującym się obecnie w kluczowej fazie realizacji.  

Loki” ma skupić się na podróżach w czasie i tworzeniu alternatywnych rzeczywistości. Książę Kłamstw będzie skakał w czasie i trafiał do momentów, w których rozgrywały się istotne wydarzenia dla  historii Ziemi.

Serial odpowie również na dwa pytania, które zadają sobie fani Marvela, od czasu premiery dwóch ostatnich filmów z serii „Avengers”Tom Hiddleston zapewnił w jednym z wywiadów, że z serialu dowiemy się, czy Loki naprawdę nie żyje i co robi z potężnym Tesseraktem, czyli Kamieniem Przestrzeni. Aktor dodał też, że Loki spotka w serialu na swojej drodze potężnych przeciwników, o których istnieniu nigdy wcześniej nawet nie wiedział. Kevin Feige ujawnił z kolei, że fabuła produkcji ma być powiązana z filmem Doctor Strange in the Multiverse of Madness”.

Jak na razie wiemy, że w serialu obok Toma Hiddlestona wystąpi Sophia Di Martino, która według plotek wcieli się w żeńską wersję Lokiego. Dla fanów komiksów taka inkarnacja Lokiego nie jest czymś nowym, bowiem bohater przedstawiany był jako kobieta między innymi w serii o Thorze, jak i nowej powieści Loki: Where Mischief Lies”, którą napisała Mackenzi Lee. Wprowadzenie do filmowego świata Marvela kobiecej wersji Lokiego może być pierwszym krokiem do tego, aby Sophia Di Martino przejęła w późniejszych produkcjach rolę po Tomie Hiddlestonie

Premierę serialu o Lokim wyznaczono na wiosnę 2021 roku. Produkcja złoży się z sześciu godzinnych odcinków.

Źródło: Comicbook.com / zdj. Disney