Ahsoka spotka upadłą Jedi z „Wojen Klonów”? Nowe doniesienia o serialu Disney+

W sieci zadebiutował nowe informacje o szykowanym przez Lucasfilm solowym serialu o przygodach Ahsoki Tano. Według plotek, w produkcji pojawi się znana najlepiej z „Wojen Klonów” eks-Jedi Barriss Offee.

Offee parokrotnie spotkała się z Ahsoką w toku wydarzeń animowanego serialu. Na wczesnym etapie serii, obie bohaterki wzięły udział w jednej z początkowych bitew Wojen Klonów. W piątym sezonie, Offee zdradziła Jedi i wzięła udział w ataku bombowym na świątynię na Coruscant. Zrzuciwszy winę na uczennicę Anakina, Offee bezpośrednio przyczyniła się do późniejszego podjęcia przez Ahsokę decyzji o opuszczeniu zakonu. Barriss widzieliśmy po raz ostatni, gdy bohaterka została aresztowana po przyznaniu się do ataku. Jej los nie został do tej pory uzupełniony w żadnej z pozaekranowych opowieści. 

O pojawieniu się bohaterki w „Ahsoce” poinformowały źródła portalu The Illuminerdi. Zgodnie z doniesieniami, wytwórnia poszukuje obecnie aktorki azjatyckiego pochodzenia, która mogłaby wcielić się w Barriss. W „Wojnach Klonów” byłej Jedi głosu udzieliła Meredith Salenger. Warto przypomnieć, że Offee pojawiła się też na krótką chwilę w jednym z filmowych epizodów. W „Ataku klonów” rolę padawanki odegrała Nalini Krishan

Przypomnijmy, że jeszcze dwa miesiące temu dowiedzieliśmy się, że w serialu o Ahsoce Tano najpewniej pojawią się Ezra Bridger i dobrze znany fanom „Gwiezdnych wojen” Wielki Admirał Thrawn, wprowadzony do nowego kanonu dzięki „Rebeliantom”.

Źródło: theilluminerdi.com / zdj. Lucasfilm