„Barbie” to był wyjątek. Kolejny film Warnera będzie finansową klapą

W ten piątek do kin trafi nowe superbohaterskie widowisko Warnera. Ostatnie produkcje bazujące na bohaterach DC Comics były finansowymi porażkami i nic w tej kwestii się nie zmieni. Już teraz wszystko wskazuje na to, że „Blue Beetle” dołączy do spektakularnych klap takich jak „Flash” czy ostatni „Shazam!”.

Nowy film DC Comics zbiera dobre recenzje, ale będzie i tak klapą

W ten weekend „Barbie” będzie musiała ustąpić w końcu z pierwszego miejsca i po pięciu tygodniach oddać pozycję lidera innej produkcji. Jeszcze kilka miesięcy temu mało kto zakładał, że film z Margot Robbie tak długo utrzyma się w kinach i wydawało się mało prawdopodobne, że to dopiero kolejna produkcja Warnera będzie w stanie go zdetronizować. Mimo że „Blue Beetle” z Xolo Maridueñą w roli nowego superbohatera DCEU najpewniej zajmie pierwsze miejsce, to Warner nie będzie miał wcale powodów do radości. Wszystko wskazuje na rozczarowujące otwarcie w granicach od 25 do 32 mln dolarów. Z kolei „Barbie” może liczyć w ten weekend na kwotę w okolicach 17-20 mln dolarów.

Koniecznie sprawdź też:

Nowy film DC Comics zakręci się więc w okolicach otwarcia, które osiągnął w marcu tego roku film „Shazam! Gniew bogów” – było to dokładnie 30,1 mln dolarów. „Blue Beetle” nie będzie na pewno w stanie dorównać „Flashowi” – 55 mln dolarów, co nie wróży zbyt dobrze dla produkcji z budżetem w okolicach 125 mln dolarów. Globalnie analitycy przewidują otwarcie w granicach 55-65 mln dolarów. Analitycy portalu BoxOfficePro przewidują, że film ostatecznie zbierze w USA od 45 do 87 mln dolarów. Ostatnie widowisko DC, czyli „Flash” zakończyło pobyt w amerykańskich kinach z kwotą 108 mln dolarów, a drugi „Shazam!” uzbierał zaledwie 57 mln dolarów.

zdj. Ceri Breeze / Depositphotos.com