„Oppenheimer” dokonał spektakularnego wyczynu w kinach. Nokaut na konkurencji

Oppenheimer” pozostając od momentu premiery w kinach w cieniu „Barbie”, po cichu dobrnął do miejsca, w które nie trafił jeszcze żaden film debiutujący w amerykańskich kinach. Najnowsza produkcja Christophera Nolana została właśnie najlepiej zarabiającą premierą w historii USA, która nigdy nie zajęła pierwszego miejsca w weekendowym rankingu.

Oppenheimer” najlepiej zarabiającym filmem, który nigdy nie zajął pierwszego miejsca

Film „Oppenheimer” ma na swoim krajowym koncie 272,5 mln dolarów, a to sprawia, że stał się właśnie najbardziej dochodowym filmem wszech czasów, który nigdy nie znalazł się na pierwszym miejscu w amerykańskich kinach. Ze względu na potężną konkurencję ze strony „Barbie” film Nolana nie był w stanie, chociażby na chwilę znaleźć się na pierwszym miejscu w amerykańskich kinach, ale właśnie dzięki temu może pochwalić się teraz mianem drugiej premiery w historii USA, która bez pierwszego miejsca przekroczyła granicę 270 mln dolarów.

Koniecznie sprawdź też:

Do tej pory rekordzistą w tym zestawieniu była animacja „Sing” z 2016 roku. Produkcja wydana zresztą podobnie jak „Oppenheimer” przez wytwórnię Universal Pictures musiała zmagać się podczas pobytu w kinach z konkurencją ze strony filmu „Łotr 1”, który ostatecznie zebrał od amerykańskich widzów 534,9 mln dolarów i zajmował pierwsze miejsce w zestawieniach. Nawet w momencie, gdy okazało się, że animacja „Sing” ma wyjątkowo długie nogi, to na jej drodze pojawił się kolejny przeciwnik, film „Ukryte działania”. Ostatecznie animacja zakończyła pobyt w kinach, mając na koncie 270,5 mln dolarów. Film o ojcu bomby atomowej spokojnie przekroczy barierę 300 mln dolarów (przebije ją najpewniej o około 20 mln) i zostanie samodzielnym liderem tego zestawienia z wyjątkowo dużą przewagą nad drugim miejscem.

zdj. Universal Pictures