„Barbie” w rozdzielczości 4K? Nie w Polsce! Największy hit roku bez wydań Ultra HD Blu-ray

Największy kinowy przebój roku i jeden z najpopularniejszych filmów wszech czasów nie doczeka się w Polsce wydań na płytach 4K UHD. Filmowa produkcja o lalce Barbie z Margot Robbie i Ryanem Goslingiem w rolach głównych trafi w naszym kraju wyłącznie na płyty DVD i Blu-ray.

Barbie” bez wydań 4K UHD w Polsce. Chcecie wersji 4K? Zostaje streaming

Barbie” cały czas czeka jeszcze na premierę w streamingu i najprawdopodobniej trafi do oferty HBO Max dopiero na przełomie października i listopada. Doczekaliśmy się natomiast konkretnej zapowiedzi fizycznych nośników z nową produkcją Grety Gerwig. Polski dystrybutor ujawnił, że „Barbie” trafi w naszym kraju na płyty 4 listopada, czyli ponad dwa tygodnie dni po debiucie na amerykańskim podwórku (17 października). Opóźnienie polskiej premiery nie będzie jednak wcale największą wpadką. Okazuje się bowiem, że największy kinowy hit tego roku i jeden z najlepiej zarabiających filmów w całej historii kina nie doczeka się w naszym kraju wydań na płytach Ultra HD Blu-ray.

W Polsce zaplanowane zostały jedynie edycje DVD i Blu-ray i to w standardowych edycjach plastikowych. Nie pojawi się żaden steelbook i nie będziemy mogli obejrzeć na płytach „Barbie” w rozdzielczości 4K. Jest to tym bardziej absurdalna decyzja, że jeszcze na początku września do polskich sklepów trafił steelbook 4K UHD z superbohaterskim widowiskiem „Flash” będącym jedną z największych finansowych porażek studia Warner Bros. w całej historii studia.

Tymczasem „Barbie” w rozdzielczości 4K dostępna jest już od kilku tygodni w serwisach VOD i w takiej też jakości zostanie udostępniona niedługo na platformie HBO Max.

Koniecznie sprawdź też:

barbie-bd-min.png barbie-dvd-min.png

zdj. Warner Bros.