Netflix znowu szykuje podwyżkę cen abonamentu! Kto zapłaci więcej i kiedy?

Szykuje się kolejna podwyżka cen abonamentu na streamingowym podwórku. Gruchnęła właśnie wiadomość, że platforma Netflix planuje podniesienie wysokości miesięcznej opłaty za swoje usługi. Do podwyżki ma dojść w ciągu najbliższych tygodni, chwilę po zakończeniu trwającego cały czas w Hollywood strajku aktorów.

Netflix podniesie ceny po zakończeniu strajku aktorów

Netflix przymierza się do wprowadzenia kolejnej podwyżki abonamentu. Na początku podniesienie ceny ma objąć kilka rynków na całym świecie, ale najprawdopodobniej, jako pierwsi z wyższą cenę będą musieli pogodzić się użytkownicy ze Stanów Zjednoczonych i Kanady – informuje portal The Wall Street Journal. Jak na razie nie ujawniono jeszcze, jak mocno zostanie podniesiona cena abonamentu, ale mówi się, że Netflix chce wprowadzić podwyżkę w abonamencie bez reklam. Jeśli chodzi o to kiedy zmiany wejdą w życie, to streamingowy gigant czeka tylko na to, aż zakończy się strajk aktorów. Możemy przypuszczać, że platforma chce w ten sposób usprawiedliwić wprowadzanie podwyżki podpisaniem nowego kontraktu z aktorami, którzy domagają się między innymi większego udziału w zyskach wypracowywanych właśnie przez filmy i seriale z ich udziałem w streamingu.

Koniecznie sprawdź też:

Rozmowy między przedstawicielami związku aktorów i organizacją reprezentującą producentów filmowych i telewizyjnych będą kontynuowane w środę, ale najnowsze przecieki sugerowały, że do porozumienia może dojść dopiero w ciągu najbliższych kilku tygodni. Ostatni raz Netflix podniósł ceny swoich usług w Stanach Zjednoczonych na początku zeszłego roku. Aktualnie za plan z reklamami trzeba zapłacić 6,99 USD miesięcznie, a za pakiety bez reklam odpowiednio za standardowy (15,49 USD) i premium (19,99 USD). W Polsce mamy do wyboru jak na razie trzy plany bez reklam: podstawowy (29 zł), standardowy (43 zł) i premium (60 zł). Ostatni raz w Polsce ceny podniesiono w sierpniu 2021 roku. Istnieje więc spore prawdopodobieństwo, że niedługo podwyżka abonamentu dotknie też klientów w naszym kraju.

źródło: wsj.com / zdj. Arkadiusz Warguła / depositphotos