Baron von Strucker z „Avengersów” zagra w kolejnej części „Indiany Jonesa”

Kolejny aktor dołączył do obsady filmu „Indiana Jones 5”. Niedawno swój udział w produkcji potwierdzili Phoebe Waller-Bridge Mads Mikkelsen, a dziś dowiedzieliśmy się, że przed kamerą pojawi się również Thomas Kretschmann.

Niemieckiego aktora znamy między innymi z roli Barona von Struckera w widowisku MCU „Avengers: Czas Ultrona”. Na razie szczegóły na temat bohatera, w którego ma wcielić się Kretschmann nie zostały ujawnione. Aktor dołączył do obsady, w której jest także Harrison Ford powracający w tytułowej roli. Phoebe Waller-Bridge ma za to wcielić się w główną kobiecą bohaterkę filmu.

John Williams skomponuje muzykę do filmu „Indiana Jones 5

Harrison Ford, Mads Mikkelsen i Phoebe Waller-Bridge

Muzykę do filmu skomponuje John Williams odpowiadający za ścieżki dźwiękowe do poprzednich odsłon. Prace na planie wystartują latem tego roku. Reżyserią zajmie się James Mangold, który przejął projekt od Stevena Spielberga. Mangold będzie także odpowiadał za przygotowywanie scenariusza. Początkowo planowano, że film „Indiana Jones 5” zawita do kin już 9 lipca 2021 roku, ale Disney przesunął premierę o ponad rok na 29 lipca 2022 roku.

źródło: The Wrap / zdj. Disney