Będzie serialowy „Tomb Raider”! Za adaptację Amazona odpowie autorka „Fleabag”

Renesans growych adaptacji trwa w najlepsze. Po wielkim sukcesie serialowego „Fallouta”, włodarze Amazona poszli za ciosem i zlecili realizację odcinkowca na podstawie cyklu „Tomb Raider”. Za sugerowaną jeszcze od zeszłego roku produkcję odpowie Phoebe Waller-Bridge, znana przede wszystkim z celebrowanego komediodramatu „Fleabag”.

Phoebe Waller-Bridge odpowie za nową wersję „Tomb Raider”. Nie zagra głównej roli

Po tym jak wytwórnia oficjalnie zrezygnowała z nakręcenia filmowej kontynuacji „Tomb Raider” z Alicią Vikander, przyszłość adaptacji kultowej serii o Larze Croft stanęła pod znakiem. Sytuacja uległa zmianie w styczniu ubiegłego roku – do sieci trafiły wówczas wstępne raporty o serialowym podejściu do growej marki. Zdradzono też, że Phoebe Waller-Bridge zajmie się serią w ramach nowego kontraktu z Amazonem, obejmując rolę scenarzystki i producentki wykonawczej.

W dzisiejszym raporcie serwisu Deadline przekazano, że serial doczekał się teraz oficjalnej zgody na realizację – Amazon zlecił od twórców nakręcenie natychmiast pełnego sezonu „Tomb Raider”. Plany studia potwierdziła podczas specjalnej prezentacji w Nowym Jorku Jennifer Salke, szefowa Amazon MGM Studios.

Sprawdź też: Samara Weaving zagra u autora „Kokainowego misia”. Powalczy z niebezpiecznym stalkerem

Tomb Raider Angelina Jolei Alicia Vikander

„Gdyby w wieku nastoletnim ktoś powiedział mi, że w przyszłości przypadnie mi taki projekt to głowa by mi eksplodowała” – pisała w oświadczeniu sama Waller-Bridge. „Tomb Raider to ogromna część mojego życia i czuję się zaszczycona, że to mi powierzono zadanie skierowania jej na ekrany telewizorów. Lara Croft jest dla mnie bardzo ważna. Jest ważna dla wielu ludzi. Nie mogę się doczekać ruszenia w tę podróż”. Na chwilę obecną nie ujawniono, kto wcieli się w główną rolę serialowego „Tomb Raider” – możemy być jednak pewni, że kreacja nie powędruje do samej twórczyni.

W ekipie producentów serialu są, poza Waller-Bridge, również Ryan Andolina i Amanda Greenblatt. Warto dodać, że zeszłoroczne raporty Deadline'u wskazywały też, że Amazon może nosić się z zamiarem zbudowania wokół kultowej przygodowej franczyzy szerszego uniwersum, na które złożą się zarówno seriale, jak i filmy oraz gry wideo.

Źródłó: Deadline / zdj. Amazon Studios