Będzie więcej opowieści ze świata „Gwiezdnych wojen”. Serialowa antologia przedłużona na drugi sezon

Europejską edycję Star Wars Celebration studio Lucasfilm wykorzystało także do ogłoszenia przedłużenia na drugi sezon animowanej antologii osadzonej w uniwersum „Gwiezdnych wojen”. Mamy już pewność, że „Opowieści Jedi”, za które jako główny pomysłodawca odpowiada Dave Filoni, powrócą z nowymi odcinkami.

Podczas londyńskiego Star Wars Celebration zapowiedziano kolejn Studio Lucasfilm cały czas szuka nowego sposobu na rozwijanie uniwersum „Gwiezdnych wojen” i nie ogranicza się to już tylko do jednego rodzaju produkcji. Na imprezie zapowiedziano zarówno nowe projekty live-action, jak i anonimowe tytuły. Debiutujące w październiku zeszłego roku „Opowieści Jedi” doczekają się kolejnego sezonu. Potwierdzono, że trwają już prace nad nowymi odcinkami, ale szczegóły dotyczące ich bohaterów oraz daty premiery nie zostały jeszcze ujawnione.

Sprawdź też: Daisy Ridley powróci jako Rey w nowym filmie ze świata „Gwiezdnych wojen”!

Serial „Gwiezdne wojny: Opowieści Jedi” składał się z sześciu krótkometrażowych historii rozgrywających się na różnych etapach ery prequeli (na wiele lat przed „Mrocznym widmem”, pomiędzy wydarzeniami trylogii i wkrótce po niej) i wnosił kolejny, tym razem bardzo szaro-brudny, odcień do kosmicznej sagi Lucasa. Wśród bohaterów pierwszego sezonu antologii znaleźli się między innymi młody Hrabia Dooku, Qui-Gon Jinn czy Ahsoka Tano.

zdj. Lucasfilm