Daisy Ridley powróci jako Rey w nowym filmie ze świata „Gwiezdnych wojen”!

Przyszłość filmowego zakątka „Gwiezdnych wojen” zaczyna nabierać kształtów. Ogłoszono, że Daisy Ridley powróci do swojej roli Rey i zostanie główną bohaterką pierwszego filmu, który trafi do kin po zakończeniu ostatniej trylogii.

Daisy Ridley wraca jako Rey w nowym filmie z „Gwiezdnych wojen”!

Kathleen Kennedy stojąca na czele studia Lucasfilm ogłosiła podczas Star Wars Celebration w Londynie, że najbliższym filmem w uniwersum „Gwiezdnych wojen” będzie projekt przygotowywany przez Sharmeen Obaid-Chinoy. Do tej pory w filmowym CV pakistańskiej reżyserki znajdują się przede wszystkim krótkometrażowe produkcje: „Klinika spalonych twarzy” oraz „Dziewczyna w rzece: Cena wybaczenia”, za które odpowiednio w 2012 i 2016 roku odbierała statuetki Akademii. Ostatnio Sharmeen Obaid-Chinoy pracowała przy kilku odcinkach superbohaterskiego serialu „Ms Marvel” od platformy Disney+.

Główną bohaterką historii opowiadanej w nowym filmie zostanie Rey, którą ponownie zagra Daisy Ridley wcielająca się w tę bohaterkę w trzech ostatnich produkcjach kinowych. W nowym filmie zobaczymy, jak Rey próbuje odbudować zakon Jedi. Akcja zostanie osadzona na 15 lat po wydarzeniach z filmu „Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie”.

Sprawdź też: Serial „Ahsoka” z pierwszym zwiastunem i datą premiery!

Pierwotnie nad projektem jako scenarzyści pracowali Damon Lindelof („Watchmen”) i Justin Britt-Gibson („Wirus”), ale w marcu ogłoszono, że oboje rozstali się z filmem. Pieczę nad historią przejął szybko Steven Knight, ceniony twórca takich seriali jak „Peaky Blinders”, „See”, „SAS Rogue Heroes”, „Tabu” oraz filmów „Spencer” czy „Wschodnie obietnice”. Dzisiaj mamy już pewność, że to właśnie ten projekt będzie najbliższą produkcją Gwiezdnych wojen, która trafi do kin i rozpocznie nowy rozdział w dziejach odległej galaktyki, pokazując pierwsze wydarzenia po Sadze Skywalkerów.

zdj. Lucasfilm