Brad Pitt zagra w ostatnim filmie Quentina Tarantino! To będzie główna rola?

Mamy w końcu pierwszy konkret na temat obsady ostatniego filmu Quentina Tarantino. I to jaki! W dziesiątej produkcji zamykającej reżyserski dorobek twórcy „Pulp Fiction” zamelduje się Brad Pitt.

Brad Pitt zagra w ostatnim filmie Quentina Tarantino

Quentin Tarantino powoli zabiera się za kompletowanie obsady do swojego ostatniego filmu. Pierwszym ujawnionym członkiem ekipy został Brad Pitt. Dla gwiazdora będzie to oznaczało trzecią współpracę z reżyserem. Nie zostało to na razie potwierdzone, ale pojawiają się głosy, że Brad Pitt wcieli się w głównego bohatera produkcji zatytułowanej „The Movie Critic”.

Sprawdź też: Zobaczcie pierwszą zapowiedź drugiego „Squid Game”. Największy hit Netfliksa powraca!

W poprzednich latach Pitt i Tarantino współpracowali przy dwóch filmach. Ostatnio panowie spotkali się na planie „Pewnego razu w Hollywood”. Za występ w tej produkcji Brad Pitt został nagrodzony Oscarem dla najlepszego aktora drugoplanowego. Wcześniej wystąpił w „Bękartach wojny”.

Brad Pitt zostanie tytułowym krytykiem?

quentin tarantino i brad pitt

Główny bohater filmu będzie krytyk filmowy działający w Los Angeles pod koniec lat 70. ubiegłego wieku. Czy jest możliwe, aby tym krytykiem okazał się Cliff Booth, którego w ostatnim filmie Tarantino zagrał Brad Pitt? Czas akcji i osadzenie historii ponownie w realiach Los Angeles sprzyja takim spekulacjom, tym bardziej że wiemy, iż bohater grany przez Pitta w „Pewnego razu w Hollywood” był nie tylko kaskaderem, ale też wielkim fanem kina. Tego typu rozwiązanie byłoby nieco szalone, ale charakterystyczne dla twórczości reżysera.

Sprawdź też: „Pan i Pani Smith” – recenzja serialu Prime Video. Angelina Jolie i Brad Pitt mają konkurencję!

Do tej pory z główną rolą w filmie Tarantino łączony był głównie Paul Walter Hauser znany z filmu „Richard Jewell” w reżyserii Clinta Eastwooda oraz produkcji „Jestem najlepsza. Ja, Tonya”, w której zagrał obok Margot Robbie. Jakiś czas temu pojawiły się pogłoski sugerujące, że Tarantino chce, aby w filmie zagrał Leonardo DiCaprio, który był główną gwiazdą „Pewnego razu w Hollywood”. Mówiło się też, że reżyser chce, aby w obsadzie swoje miejsce znaleźli też John Travolta, Samuel L. Jackson współpracujący z Tarantino niemal przy każdym jego filmie, a także Bruce Willis.

Prace na planie filmu wystartują w tym roku, a premiery „The Movie Critic” możemy spodziewać się w 2025 roku.

źródło: deadline.com / zdj. depositphotos