Co dalej z serialem „Wojownik”? Czy powstanie czwarty sezon produkcji od HBO Max?

Za nami premiera finałowego odcinka trzeciego sezonu serialu „Wojownik”. Czy produkcja emitowana na platformie HBO Max doczeka się czwartej serii? Co wiemy na temat planów na temat kontynuowania serii? Zebraliśmy wszystkie szczegóły w tej sprawie.

Koniec trzeciego sezonu serialu „Wojownik”

Wojownik” to dramat kryminalny, którego akcja rozgrywa się w San Francisco pod koniec XIX wieku. Fabuła pierwszego sezonu opowiadała o krwawej wojnie pomiędzy członkami działającej na terenie miasta triady Tong, zajmującej się handlem ludźmi. Głównym bohaterem widowiska jest niejaki Ah Sahm, mistrz sztuk walki, który emigruje do San Francisco z Chin. Swoje nietuzinkowe umiejętności wykorzystuje, zostając zabójcą na usługach bossów triady. W drugiej serii zobaczymy, jak miejscowe gangi walczą o dominację z Irlandczykami. Za serial jako producenci odpowiadają Jonathan Tropper, Justin Lin i Shannon Lee

Początkowo produkcja emitowana była na antenie stacji Cinemax. Pierwszy sezon debiutował w kwietniu 2019 roku, drugi pojawił się w październiku 2020 roku, a na trzeci musieliśmy czekać aż do czerwca tego roku.

Koniecznie sprawdź też:

Czy powstanie czwarty sezon „Wojownika”? Kiedy premiera?

wojownik sezon 3 czy bedzie sezon 4-min.jpg

Jak na razie przyszłość serialu „Wojownik nie została jeszcze oficjalnie określona przez włodarzy serwisu Max, gdzie emitowany jest w Stanach Zjednoczonych. Jak na razie serial nie został ani odnowiony na czwarty sezon, ani też anulowany. Warto jednak podkreślić, że sami twórcy mają ambicje na kontynuowane historii Ah Sahma. Evan Endicott i Josh Stoddard zapowiadali, że cały czas w ich głowie jest „wiele pomysłów” na to, jak mogłaby potoczyć się fabuła i wyrażali nadzieje na to, że serial zostanie przedłużony na kolejny sezon, co pozwoli im na zrealizowanie planów.

Decyzja o przyszłości serialu zostanie podjęta na podstawie wyników oglądalności, a te nie zostały ujawnione, więc pozostaje nam jedynie cierpliwie czekać na ogłoszenie decyzji podjętej przez włodarzy platformy Max. Przyszłość serialu „Wojownik” już raz stanęła pod znakiem zapytania, kiedy w 2020 roku stacja Cinemax ogłosiła, że wycofuje się z produkowania własnych treści. Wydawało się wówczas, że „Wojownik” zostanie tym samym anulowany, ale o jego los postanowili zadbać sami fani. W sieci wystartowała petycja dotycząca trzeciego sezonu i zebrano w niej prawie 70 tys. podpisów. Finalnie Warner przeniósł serial na platformę HBO Max znaną teraz jako Max.

Nie możemy być pewni, że „Wojownik” powróci z czwartym sezonem, a nawet jeśli tak się stanie, to na pewno będziemy musieli długo poczekać na debiut nowych odcinków. Aktualnie Hollywood jest całkowicie sparaliżowane przez strajk scenarzystów i protest aktorów. Prace na planie trzeciego sezonu rozpoczęto w lipcu 2022 roku i trwały one do listopada. Serial debiutował na ekranie rok po starcie zdjęć, więc realistycznie możemy zakładać, że przy ewentualnym zamówieniu czwartej serii zobaczymy ją najwcześniej w 2025 roku.

zdj. HBO Max