Cal Kestis dostanie własny serial na Disney+? Nowe plotki o głównym bohaterze „Upadłego zakonu”

Wygląda na to, że Lucasfilm może mieć w zanadrzu więcej historii o Calu Kestisie, głównym bohaterze gry „Star Wars Jedi: Upadły zakon” i zapowiedzianego niedawno sequela, „Jedi: Ocalały”. Nowe plotki wskazują, że wytwórnia szykuje aktorski serial o młodym rycerzu granym przez Camerona Monaghana.

Niepotwierdzone informacje o nowej produkcji, mającej zasilić ofertę platformy Disney+ pojawiły się w nowym materiale zamieszczonym w sieci przez Kristiana Harloffa, byłego redaktora serwisu Collider. Na swoim kanale na YouTubie, Harloff wyjawił, że Cameron Monaghan związał się z Lucasfilmem nowym kontraktem, wykraczającym poza udział w zapowiedzianej na przyszły rok grze. Dziennikarz zaznaczył, że na chwilę obecną jego informacje należy potraktować, jako plotkę, aczkolwiek mają one pochodzić z zaufanego źródła. 

To nic potwierdzonego – to muszę powiedzieć. Ale dostałem tę informację od kogoś, komu w przeszłości ufałem. Powiedział mi, że coś takiego się dzieje. Plotka brzmi tak: Disney+ pracuje nad serialem o Calu Kestisie. [Aktor Cameron Monaghan] rzekomo podpisał już kontrakt na zagranie postaci z „Jedi: Upadłego zakony” w konwencji live-action.

Harloff podkreślił, że nie dysponuje żadnymi dodatkowymi informacjami: nie poznaliśmy więc możliwych terminów produkcji, czy premiery w ofercie streamingowej. „Moje źródła wskazują jednak, że do tego dojdzie” – wyjaśnił dziennikarz (pełny materiał znajdziecie poniżej). Dodajmy, że w przeszłości Harloff parokrotnie okazał się rzetelnym źródłem informacji o projektach z „Gwiezdnych wojen”, więc jego najnowszy raport można potraktować z pewną dozą optymizmu.  

Sprawdź też: „Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy” – oto orkowie Drugiej Ery Śródziemia. Nowe kadry z serialu

Cal Kestis zawitał do gwiezdnowojennego kanonu w 2019 roku, za sprawą dobrze przyjętej gry studia Respawn Entertainment. Akcja „Upadłego zakonu” rozgrywa się pomiędzy dwiema filmowymi trylogiami, na kilka lat po wojnach klonów i zniszczeniu zakonu Jedi. Zmuszony do życia w ukryciu bohater spotyka byłą mistrzynię zakonu, Cerę Jundę i z jej pomocą rusza śladem holokronu Jedi, zawierającego listę wrażliwych na Moc dzieci. Wypełnienie misji mającej doprowadzić do odrodzeniu zakonu utrudniają mu wysłani przez Dartha Vadera Inkwizytorzy. Podczas konwentu Star Wars Celebration w ubiegłym miesiącu, Lucasfilm oficjalnie odsłonił przed fanami przyszłoroczny sequel „Upadłego zakonu”. W „Jedi: Ocalały” gracze raz jeszcze wcielą się w Kestisa. Akcja nowej produkcji studia Respawn rozegra się na kilka lat po wydarzeniach pierwszej odsłony cyklu. Ujawniono, że zdarzenia „Ocalałego” zostaną osadzone na dziewięć lat przed „Nową nadzieją”, a więc w tym samym okresie, w którym rozgrywa się serial „Obi-Wan Kenobi”. Rzućcie okiem na zwiastun poniżej.

  

 Źródło: Star Wars News Network / zdj. Disney