Ci aktorzy powrócą w nowym DC! Gunn ujawnia kanoniczne filmy i seriale!

Kiedy Warner Bros. ogłosił utworzenie nowego filmowo-serialowego uniwersum DC Comics, wielu fanów miało nadzieję na pełnoprawny restart i stworzenie zupełnie nowego świata z nowymi aktorami. Po tym, jak James Gunn i Peter Safran ujawnili pierwszą rozpiskę nadchodzących projektów, okazało się, że w nowym DC pojawią się też aktorzy znani z poprzednich produkcji DC. Dzisiaj znamy już trzy nazwiska, które na pewno zobaczymy w nowych filmach i serialach. Dodatkowo Gunn potwierdził też, które projekty wchodzą w skład nowego DC.

James Gunn ujawnia tajemnice Nowego DC. Powracają znane twarze!

Przez ostatnie kilkanaście miesięcy filmowe produkcje z DCEU okazywały się coraz większymi finansowymi katastrofami. Filmy o przygodach Czarnego Adama, Shazama, a ostatnio Flasha i Błękitnego skarabeusza przynosiły wytwórni Warner Bros. straty wynoszące kilkadziesiąt, czy nawet kilkaset milionów dolarów. Wielu nastawiało się na to, że studio zdecyduje się na twardy reset i postawia na jasne rozdzielenie nowego DC od starych produkcji. Z ruchów i wypowiedzi Gunna wynika jednak, że nie dojdzie do tak zdecydowanego podziału na nowe i stare uniwersum. W produkcjach mających tworzyć DCU zagrają aktorzy, których widzieliśmy w poprzednich filmach czy serialach DC. Architekt nowego uniwersum DC potwierdził właśnie trzy nazwiska, które będą zaliczały się do tej grupy. Będą to John Cena jako Peacemaker, Viola Davis jako Amanda Waller i Xolo Maridueña jako Jaime Reyes będący też Błękitnym Skarabeuszem.

Pierwsze dwa nazwiska nie są żadnym zaskoczeniem dla fanów śledzących informacje na temat nowego DC. Od dawna mówiło się, że Cena wcielający się w Peacemakera w „Legionie samobójców” i  własnych serialu oraz Davis, która pojawiła się obok niego w tych projektach, będą częścią świata tworzonego przez Gunna. Zaskoczeniem jest natomiast to, że Gunn zamierza wprowadzić do swojego świata Reyesa, bowiem „Blue Beetle” okazał się finansową porażką i nie zbierał wcale entuzjastycznych ocen od widzów i krytyków. Możemy jednak przypuszczać, że Gunn chce, aby Maridueña pojawi się w produkcji „Booster Gold”. Otwarte pozostaje na razie pytanie co z Wonder Woman i Harley Quinn? Ostatnie przecieki sugerowały, że zarówno Gal Gadot, jak i Margot Robbie wrócą do swoich ról, ale póki co Gunn nie zdecydował się na potwierdzenie tych plotek.

Koniecznie sprawdź też:

Utrzymanie w swoim nowym uniwersum aktorów z poprzednich projektów jest o tyle dziwne i może być dla wielu niezrozumiałe, że Gunn potwierdził jednocześnie, że kanoniczne dla nowego DCU są aktualnie tylko dwa projekty: jego solowy film o Supermanie oraz animowany serial „Creature Commandos”. Na wypadek gdyby mało było Wam ciągle zawirowań związanych z nowym DC, jego twórca postanowił jeszcze mocniej skomplikować sprawę i stwierdził, że wydarzenia z jego uniwersum mogę okazać się spójne z historiami znanymi z poprzednich filmów i seriali animowanych.

Niektórzy aktorzy wcielą się w postacie, które grali w innych opowieściach” – wyjaśnia Gunn – „Niektóre wątki fabularne mogą być spójne z historiami z dziesiątek filmów, seriali i projektów animowanych, które powstały w DC w latach przeszłość” –  dodał prezes DC Studios. 

zdj. Xavier Collin / Depositphotos / DC Comics