Clive Owen jako detektyw z „Sokoła maltańskiego”! Twórca „Gambitu królowej” intryguje nowy serialem

Scott Frank, showrunner hitowego „Gambitu królowej” na Netfliksie, odsłonił przed widzami swój kolejny projekt. Jest nim „Monsieur Spade”, sześcioczęściowa miniseria AMC o przygodach prywatnego detektywa Sama Spade'a, znanego z „Sokoła maltańskiego”. Zobaczcie jak w głównej roli prezentuje się Clive Owen.

Clive Owen niczym Humphrey Bogart. Zwiastun serialu „Monsieur Spade

W miniserii o kultowym prywatnym detektywie zobaczymy emerytowanego Spade'a, mierzącego się z jedną z nierozwiązanych zagadek. „Wyobraźcie sobie starszego Sama Spade'a, w wieku 60 lat” – opowiadał o projekcie sam Scott Frank. „Wyjechał za granicę i mieszka teraz na południu Francji. Coś wraca z jego przeszłości i odnajduje go w małym miasteczku”.

W obsadzie „Monsieur Spade”, poza Owenem, są też między innymi Rebecca Root („Bracia Sisters”), Oscar Lesage („Niebezpieczne związki”), Cara Bossom („,Skłodowska”), Inès Melab („The Romanoffs”), debiutujący na ekranie Luke Tinson, Yan Tual („Rodziny się nie wybiera”) i Stanley Weber („Outlander”). 

W dorobku scenopisarskim Franka znajduje się wiele pełnometrażowych hitów, chociażby „Logan”, „The Wolverine”, czy „Raport mniejszości”. Kilka lat temu, artysta odszedł od roli scenarzysty przy blockbusterach i zajął się projektami przewidzianymi do streamingu. W 2017 przygotował wraz ze Steven Soderberghiem celebrowaną miniserię „Godless”. Trzy lata później nakręcił dla Netfliksa „Gabmit królowej” z Anyą Taylor-Johnson

Produkcja powstała na zlecenie stacji AMC. Na chwilę obecną data premiery serialu nie została jeszcze ujawniona

Koniecznie sprawdź:

zdj. AMC