Co z drugim sezonem „One Piece”? Mamy dobrą i złą wiadomość dla fanów!

Od kilku dni na platformie Netflix rządzi nowa serialowa nowość. Produkcja „One Piece” bazująca na popularnej madze została dobrze przyjęta przez widzów, którzy czekają teraz na informację o przedłużeniu „One Piece” na drugi sezon. Mamy w tym temacie dwie wiadomości. Jak to zwykle bywa: dobrą i złą.

Czy powstanie drugi sezon serialu „One Piece”? Kiedy premiera na Netflix?

Mimo solidnego, ale bynajmniej nie świetnego wyniku oglądalności Netflix cały czas nie przedłużył jeszcze oficjalnie „One Piece” na drugi sezon, o czym pisaliśmy zresztą ostatnio na Filmożercach. Teraz głos w sprawie raczej pewnego drugiego sezonu zabrał Marty Adelstein reprezentujący Tomorrow Studios zajmujące się produkcją serialu „One Piece” dla Netfliksa.

Mamy już gotowe scenariusze” – zapewniał w ostatnim z wywiadów. Produkcja drugiego sezonu nie może jednak wystartować, dopóki w Hollywood trwają strajki aktorów i scenarzystów. Obecnie trudno przewidzieć, kiedy protesty zostaną wreszcie zakończone, ale od tygodni nie słychać o żadnym przełomie w rozmowach pomiędzy przedstawicielami aktorów i filmowych wytwórni. Fakt, że scenariusze do drugiego sezonu są już gotowe to bardzo dobra wiadomość dla wszystkich czekających na powrót „One Piece”, ale niestety trzeba wziąć pod uwagę, że proces realizacji odcinków w przypadku takiej produkcji zajmuje kilkanaście miesięcy. Co zapowiedziała prezes Tomorrow Studios. Becky Clements twierdzi, że gdy twórcy zostaną w końcu dopuszczeni do pracy, to od premiery drugiego sezonu będzie dzieliło nas około 12-18 miesięcy.

„Realistycznie, mam nadzieję, że za rok, jeśli będziemy działać bardzo szybko, a jest taka możliwość. Po około 12- 18 miesiącach moglibyśmy być gotowi do emisji” – zapowiedziała Clements. Najbardziej optymistyczny scenariusz zakładałby więc premierę drugiego sezonu „One Piece” gdzieś w okolicach końcówki 2024 roku. W innym wypadku trzeba będzie czekać nawet do 2025 roku.

Netflix próbuje znaleźć idealny plan na dalsze sezony „One Piece

Jednocześnie Marty Adelstein przekonuje, że serialowe „One Piece” powinno doczekać się nie tylko drugiego, ale też kolejnych sezonów. Przedstawiciel Tomorrow Studios, które ostatnio poniosło bolesną porażkę przy okazji adaptacji „Cowboy Bebop” – serial został anulowany przez Netfliksa po pierwszym sezonie – twierdzi, że w siedzibie streamingowego giganta trwa teraz opracowywanie planu na to, jak w dłuższej perspektywie rozplanować podział serialu „One Piece”.

„Myślę, że [Netflix] rozważa teraz różne scenariusze dotyczące liczby odcinków i tego jak je podzielić. Myślę, że próbują to w tech chwili wymyślić. Przypuszczam, że usłyszymy o ich decyzji w przeciągu tygodnia lub dwóch. Jest duża presja, żeby kontynuować ten projekt i opracować długoterminową strategię. Więc teraz tylko musimy czekać”.

Koniecznie sprawdź:

źródło: variety.com / zdj. Netflix