Co dalej z serialem „Yellowjackets”? Czy trzeci sezon powstanie?

Na platformie CANAL+ Online możecie oglądać już wszystkie odcinki drugiego sezonu „Yellowjackets”. Czy popularna produkcja doczeka się trzeciej serii, a jeśli tak to kiedy możemy spodziewać się jej premiery? Na obydwa pytania odpowiadamy poniżej.

Czy powstanie trzeci sezon serialu „Yellowjackets? Produkcja została już przedłużona

Zacznijmy od tego, że jeśli zżyliście się z bohaterkami „Yellowjackets” i ciekawią Was ich dalsze losy, to mamy dobrą wiadomość. Serial produkowany oryginalnie przez Showtime został jeszcze w grudniu zeszłego roku oficjalnie przedłużony na trzeci sezon. Warto jednak zaznaczyć, że mimo złożenia zamówienia na kolejne odcinki w aktualnej sytuacji panującej w Hollywood nie możemy być do końca pewni, że faktycznie doczekamy się kontynuacji „Yellowjackets”. W normalnych okolicznościach zamówienie trzeciego sezonu oznaczałoby niemal 100% pewność na jego realizację, ale trwające od miesięcy strajki scenarzystów i aktorów sprawiają, że niektóre platformy zaczynają się wycofywać z realizowania seriali, które wcześniej już przedłużyły. W przypadku  „Yellowjackets” wydaje się to mimo wszystko mało realny scenariusz, bo produkcja cieszy się sporą popularnością i jest aktualnie jedną ze sztandarowych nowości Showtime. Niemniej jednak warto mieć na uwadzę obecną sytuację w branży i wypatrywać nowych doniesień o serialu.

Drugi sezon zostawił jeszcze więcej pytań, niż przyniósł odpowiedzi, dlatego historia nie została wcale zakończona i stworzenie trzeciego sezonu od początku było w planach twórców. Co więcej, jeszcze przed premierą ostatniej serii Ashley Lyle, współtwórczyni „Yellowjackets” zapowiedziała, że wspólnie z Bart Nickerson mają plany na stworzenie pięciu sezonów i zapewniała, że plany te są na dobrej drodze do realizacji. Jeśli więc nic nie stanie na drodze twórczynią, to serial szybko się nie skończy, ale niestety nie zanosi się też na jego szybko powrót. Na początku maja, chwilę po rozpoczęciu strajków scenarzystów Ashley Lyle napisała na Twitterze, że wszelkie działania związane z pisaniem trzeciego sezonu zostały zatrzymane. Przed wstrzymaniem prac scenarzyści spędzili zaledwie jeden dzień nad opracowywaniem historii do nowych odcinków, więc po zakończeniu strajku samo pisanie scenariuszy zajmie im kilka miesięcy. To oznacza, że zdjęcia ruszą dopiero w 2024 roku, a to z kolei prowadzi nas do wniosku, że trzeci sezon „Yellowjackets” może powrócić dopiero w 2025 roku!

Pocieszeniem może być jednak fakt, że o ile na debiut trzeciego sezonu trzeba będzie długo zaczekać, o tyle w planach znajduje się jeden bonusowy odcinek Yellowjackets”, którego premiera odbędzie się przed następną serią. Lyle zastrzegła jednak, że doczekamy się go bliżej premiery kolejnej serii, więc nie należy go wypatrywać w tym roku. Odcinek będzie stanowił pomost pomiędzy wydarzeniami z drugiej a trzeciej serii.

Koniecznie sprawdź:

Kto wróci w obsadzie 3. sezonu? Kto zginął w drugim sezonie?

yellowjackets sezon 2.jpg

Jeśli widzieliście już drugi sezon „Yellowjackets” to wicie, że nie wszystkie bohaterki będą mogły pojawić się w trzeciej serii. Na wszelki wypadek ostrzegamy jednak o SPOILERACH!

Finałowy epizod drugiego sezonu doprowadził do nieoczekiwanych zwrotów akcji w obydwu liniach czasowych. W przeszłości nasze bohaterski straciły swoje schronienie po tym, jak doszło do spalenia leśnej chaty, a przypomnijmy, że nadal trwa zima. Dodatkowo zaginął trener Ben. Tymczasem w teraźniejszości wydarzyły się znacznie tragiczniejsze rzeczy. Podczas rytuału Misty zabiła przez przypadek Natalie i wygląda na to, że Juliette Lewis pożegna się tym samym z serialem  „Yellowjackets. Co prawda możemy założyć, że jej bohaterka pojawi się w kolejnych odcinkach np. w ramach retrospekcji lub scen, które nie będą osadzone w rzeczywistości (serial ma już w tym aspekcie doświadczenie), ale aktorka na pewno nie powróci z tak dużą rolą jak w dotychczasowych seriach.

W głównej obsadzie powrócą za to Melanie Lynskey (Shauna), Christina Ricci (Misty) i Tawny Cypress (Taissa). Najprawdopodobniej pojawią się też Simone Kessell (Lottie), Lauren Ambrose (Van), Steven Krueger (trener Ben), Warren Kole (Jeff), Sarah Desjardins (Callie), Kevin Alves (Travis) i Elijah Wood (Walter). Nie powinniśmy się też martwić o występ młodej obsady. W tym wypadku powrócą zapewne: Sophie Nélisse (nastoletnia Shauna), Sophie Thatcher (nastoletnia Natalie), Samantha Hanratty (nastoletnia Misty), Jasmin Savoy Brown (nastoletnia Taissa), Courtney Eaton (nastoletnia Lottie), Liv Hewson (nastoletni Van) i Kevin Alves (Travis). 

zdj. Showtime