Disney+ atakuje hitem! Na ten film bardzo długo czekaliśmy!

Musieliśmy czekać dwa tygodnie dłużej niż widzowie Disney+ zza oceanu, ale w końcu się doczekaliśmy. Niecałe pół roku po premierze w kinach do streamingu zawitał film „Indiana Jones i Artefakt przeznaczenia” z Harrisonem Fordem w roli legendarnego archeologa.

Co obejrzeć? Indiana Jones w końcu trafił na Disney+

Na platformę Disney+ trafiła właśnie jedna z największych grudniowych premier w streamingu. Od dzisiaj w ofercie serwisu możecie oglądać „Artefakt przeznaczenia”, czyli najnowszą i jednocześnie finałową odsłonę serii „Indiana Jones”. Na polską premierę w streamingu musieliśmy czekać do 15 grudnia, mimo że w USA film pojawił się na platformie Disney Plus już 1 grudnia.

Filmowa produkcja o przygodach Indiany Jonesa trafiła do naszych kin 30 czerwca, a dwa miesiące później, dokładnie 29 sierpnia przeniosła się do serwisów VOD. Film żegnający Harrisona Forda w roli Indiany nie okazał się sukcesem finansowym. Zebrał z kinowych kas tylko 383 mln dolarów przy budżecie wynoszącym aż 300 mln dolarów, co oznacza, że Disneyowi nie zwróciły się nawet koszty produkcji najnowszego widowiska studia Lucasfilm.

Co warto obejrzeć? Disney+ najpopularniejsze filmy miesiąca

Co warto obejrzeć? Disney+ najpopularniejsze filmy miesiąca

Mimo bardzo kiepskiego wyniku w kinach studio nie spieszyło się z udostępnieniem filmu w ofercie serwisu Disney+. Ostatni film z Indianą Jonesem zameldował się w streamingu dopiero po 154 dniach od premiery w kinie. Tak długo studio nie zwlekało z premierą w streamingu w przypadku żadnej ze swoich tegorocznych premier.

Do oferty platformy film Disneya trafił w rozdzielczości 4K z systemem obrazu Dolby Vision, a także oryginalną ścieżką dźwiękową w formacie Dolby Atmos. W przypadku polskiej wersji językowej do wyboru otrzymaliśmy dubbing i napisy.

Indiana Jonesa i Artefakt przeznaczenia” nie jest jedyną odsłoną pięcioczęściowej serii, która dostępna jest dla widzów serwisu Disney+. Pierwsze cztery filmy również znajdują się w ofercie platformy.

Nowy „Indiana Jones” gdzie obejrzeć? Premiera na Disney+

Nowy „Indiana Jones” gdzie obejrzeć?

Akcja filmu rozgrywa się pod koniec lat 60. ubiegłego wieku. Doktor Henry Jones Junior (w tej roli Harrison Ford), preferujący jednak pseudonim Indiana, zostawił awanturnicze lata za sobą i skupia się na pracy uniwersyteckiej. Zło jednak nie śpi. Byli naziści zostają zatrudnieni przez rząd USA.

Mają oni zagwarantować Zachodowi zwycięstwo nad Związkiem Radzieckim w wyścigu kosmicznym. Wkrótce okazuje się jednak, że jeden z nich, Jürgen Voller, zaangażowany w program lądowania na Księżycu, pragnie przemodelować świat według własnej wizji. Powstrzymać może go jedynie Indiana, któremu towarzyszy jego córka chrzestna, Helena.

Disney+ premiery na drugą połowę grudnia (filmy i seriale):

  • „Indiana Jones i artefakt przeznaczenia” – 15 grudnia
  • „Percy Jackson i bogowie olimpijscy” – 20 grudnia
  • „Family Guy: Głowa rodziny” sezon 22 – 20 grudnia
  • „Nieznośna dziewiątka” – 22 grudnia
  • „Doktor Who: Kościół na Ruby Road” – 25 grudnia

zdj. Disney