Weekendowa dawka filmów i seriali. Co warto obejrzeć na Netflix i SkyShowtime?

Piątek przynosi nam nową porcję serialowych i filmowych premier w streamingu. Wśród tytułów przygotowanych przez platformy na weekendowe seanse znalazło się kilka filmów, którym warto poświęcić uwagę oraz ciekawa serialowa nowość. Najwięcej do zaproponowania mają tym razem Netflix, HBO Max i SkyShowtime. Więc, co obejrzeć w streamingu dziś wieczorem?

Co obejrzeć w streamingu? SkyShowtime proponuje nordycki kryminał

SkyShowtime co obejrzeć

W tym tygodniu największe premiery debiutowały w czwartek, a były nimi serial science fiction „Problem trzech ciał” od platformy Netflix oraz film Road House” od serwisu Prime Video. Recenzje obydwu tytułów znajdziecie już na Filmożercach i mówią delikatnie, nie są to tytuły, którymi wyjątkowo mocno warto się zainteresować. 

Wśród piątkowych premier serialową nowość przynosi natomiast serwis SkyShowtime. Od dzisiaj na platformie znajdziecie dwa pierwsze odcinki serialu Veronika”. To nowy nordycki thriller kryminalny  z motywami paranormalnym i cenionymi Alexandrą Rapaport i Tobiasem Santelmannem w rolach głównych. Na serial, który został dobrze przyjęty przez widzów, złoży się 8 odcinków. Kolejne będą debiutowały co tydzień.

Sprawdź też: HBO Max znika z Polski! Max wprowadzi plan z reklamami, kanały TV i sport

Serial obiecuje trzymającą w napięciu akcję i ma być hołdem dla nordyckiej przyrody i codziennego życia w małym miasteczku, gdzie wszystko może się zdarzyć. Główną bohaterką historii jest policjantka Veronika Gren (Alexandra Rapaport), matka dwójki dzieci, boryka się ze skomplikowanym życiem rodzinnym i skrywanym uzależnieniem od leków.

Kiedy zaczynają się dziać dziwne rzeczy i pojawia się przed nią zmarły chłopiec, Veronika sądzi, że postradała zmysły. W końcu zaczyna podejrzewać, że chłopiec nie jest iluzją. Niebawem Veronika angażuje się w śledztwo w sprawie morderstwa, które sięga głębiej niż ktokolwiek w mieście przypuszcza. Wtedy dowiaduje się o zabójstwie dwóch nastoletnich dziewcząt… Veronika musi znaleźć związek między tymi sprawami, żeby zapobiec ponownemu atakowi zabójcy. Ale czy ktokolwiek jej uwierzy?

Netflix przynosi ceniony film science fiction i nowy horror

marsjanin gdzie obejrzec

Piątek upływa na platformie Netflix pod znakiem filmowych premier na licencji. Do serwisu zawitał dzisiaj między innymi „Marsjanin”, ceniony film science fiction wyreżyserowany przez Ridleya Scotta, w którym zagrał Matt Damon. Bohaterem opowieści jest porzucony na powierzchni Marsa astronauta, który zostaje uznany za zaginionego w burzy piaskowej. Okazuje się jednak, że mężczyzna przeżył starcie z kosmicznymi siłami natury i stara się przetrwać na wrogiej planecie oraz wysłać wiadomość do domu. Jeśli jeszcze nie mieliście okazji obejrzeć „Marsjanina” to zdecydowanie warto zainteresować się tym tytułem zwłaszcza jeśli należycie do fanów Matta Damona.

Sprawdź też: „Oppenheimer” w końcu w streamingu! Ten tydzień to wysyp wielkich premier!

Dla widzów szukających nieco innych wrażeń filmowych Netflix przygotował premierę horroru „Uśmiechnij się” dostępnego do tej pory w streamingu wyłącznie na platformie SkyShowtime. W główną bohaterkę filmu wcieliła się Sosie Bacon znana z seriali „Trzynaście powodów” oraz „Mare z Easttown”. Aktorka zagrała doktor psychiatrii, która po dziwnym i traumatycznym wydarzeniu z udziałem pacjenta, zaczyna doświadczać przerażających zjawisk. Powodują one, że kobieta jest coraz bardziej przekonana, że prześladują ją złowrogie siły nadprzyrodzone

Co obejrzeć? Premiery na Netflix (22 marca)

 • „Uśmiechnij się”
 • „Red Eye”
 • „Marsjanin”
 • „Strzępy”
 • „Buying Beverly Hills”: Sezon 2
 • „Shirley”
 • „Wielkodomscy – film”

Co obejrzeć? Premiery na HBO Max (22 marca)

 • „Synowie Ramsesa”
 • „Mru i ja: Wielka przygoda na cztery łapy”
 • „Monica”
 • „Powoli”
 • „Bank”

zdj.