Co z kolejnym filmem o Predatorze? Rozmawiano o kontynuacji „Prey”

Ponad rok po streamingowej premierze „Prey”, czyli kontynuacji (i zarazem prequela) hitowego cyklu horrorów SF o Predatorze, wytwórnia wciąż nie potwierdziła, czy doczekamy się następnej odsłony losów rdzennej Amerykanki Naru, zagranej przez Amber Midthunder. O potencjalnym sequelu opowiedział właśnie reżyser tamtego filmu.

Czy doczekamy się kontynuacji „Prey”? Reżyser zabiera głos

Pomimo jakości w pełni uzasadniającej kinową premierę „Prey” debiutowało w ramach małego ekranu, a dokładnie – platformy streamingowej Hulu (w Polsce film trafił na Disney+). Od tej pory produkcja doczekała się znakomitego odzewu pośród większości widzów oraz szeregu branżowych wyróżnień, w tym sześciu nominacji do nagrody Emmy. Biorąc pod uwagę znakomitą reakcję, sequel nie wydaje się poza zasięgiem – zwłaszcza że zasugerowano go jeszcze w sekwencji napisów końcowych „Prey”.

Teraz, w nowym wywiadzie, kwestię tę pokrótce omówił reżyser Dan Trachtenberg. Z rozmowny z filmowcem dowiedzieliśmy się, że plany sequelowe rzeczywiście rysują się obiecująco (a przynajmniej rysowały – dopóki w Hollywood nie rozpoczęły się strajki aktorów i scenarzystów). Oto pełna odpowiedź reżysera.

Nie mogę w tej chwili niczego o tym powiedzieć. Ujmę to tak: gdy dokańczaliśmy ten film [„Prey”] prowadziliśmy wiele ekscytujących rozmów. Zarówno wytwórnia, jak i ja, scenarzysta i producenci. Mówiliśmy o tym jak szalone rzeczy możemy zrobić [w następnej odsłonie]. Ani na moment nie przestałem myśleć – nikt z nas nie przestał – o tym jakie fajne rzeczy mamy przed sobą

W tej samej rozmowie Trachtenberga dopytano też, czy potencjalny sequel „Prey” mógłby doczekać się premiery kinowej, czy ponownie ograniczyłby się do streamingu. „Nie mogę tego skomentować. Odpowiedziałem na twoje pytanie. No, częściowo” – odpowiedział reżyser. „Musisz mi na to pozwolić”.

Sprawdź też: „Stranger Things” pomogło mu w zaakceptowaniu własnej seksualności. Schnapp opowiada o coming oucie 

Przypomnijmy, że jednym z najbliższych projektów Dana Trachtenberga będzie udział w ostatnim sezonie „Stranger Things”. Reżyser, mający w dorobku również znakomity thriller „Cloverfield Lane 10”, stanie za kamerą przynajmniej jednego odcinka serialu Netfliksa. Premiera odbędzie się w okolicach połowy 2025 roku, aczkolwiek wszystko zależy od tego, kiedy wytwórniom uda się porozumieć ze stowarzyszeniami amerykańskich aktorów i scenarzystów. 

Źródło: The Playlist / zdj. Disney / Hulu