Colin Farrell zagra hazardzistę u zdobywcy Oscara. Film powstanie dla Netfliksa

Colin Farrell zagra w nowym filmie Edwarda Bergera, reżysera nagrodzonego w ubiegłym roku statuetką amerykańskiej Akademii Filmowej za „Na Zachodzie bez zmian”. Laureat nagrody dla najlepszego filmu międzynarodowego szykuje adaptację powieści „Ballada o drobnym kanciarzu” Lawrence'a Osborne'a.

Colin Farrell z główną rolą w nowym filmie Netfliksa

Literacki pierwowzór filmu opowiada historię pewnego wysoko postawionego hazardzisty, który postanawia zaszyć się w Makau w poszukiwaniu ucieczki od dawnego życia i nagromadzonych długów. Od zagubienia się w rytmie chińskiej stolicy hazardu uratuje go młoda prostytutka, którą poznaje w jednym z kasyn. „Prawdziwa relacja między nimi wyda się obojgu obietnicą odkupienia. Jednak w świecie pozorów i sztuczności zaufanie nie może być niczym trwałym” – czytamy w oficjalnym opisie powieści, która w Polsce ukazała się nakładem wydawnictwa Znak.

Napisaniem scenariusza filmowej wersji „Ballady o drobnym kanciarzu” zajmie się Rowan Joffé, autor „28 tygodni później”, „Zanim zasnę” i „Amerykanina” z główną rolą George'a Clooneya. Wyprodukowaniem filmu zajmą się Mike Goodridge („Club Zero”) z firmy Good Chaos oraz sam reżyser, Edward Berger. Colin Farrell ma wcielić się w główną rolę.

Sprawdź też: Kit Harington nie wróci w kontynuacji „Gry o Tron”. Serial o Jonie Snow anulowany

Prace na planie „Ballady o drobnym kanciarzu” rozpoczną się w tym roku. Film będzie oryginalną produkcją serwisu streamingowego Netflix – kolejnym zrealizowanym przez streamera wspólnie z Bergerem. Przypomnijmy, że w chwili obecnej niemiecko-szwajcarski reżyser rozwija kilka nowych ekranowych projektów. W marcu dowiedzieliśmy się, że filmowiec przygotuje dla Amazona serial z Oscarem Isaakiem. Na ten rok zaplanowano natomiast premierę jego filmu „Conclave”, w którym pojawią się Ralph Fiennes, John Lithgow, Stanley Tucci, Isabella Rossellini oraz Sergio Castelitto. Produkcja jest ekranizacją głośnej powieści Roberta Harrisa („Monachium”, „Enigma”).

Berger jest zarazem głównym kandydatem do stworzenia następnej odsłony przygód Jasona Bourne'a z powracającym do kultowej roli Mattem Damonem. O potencjalnej współpracy z reżyserem opowiadał niedawno sam gwiazdor. Rozmowę na ten temat możecie obejrzeć w tym miejscu.

Źródło: Deadline / zdj. Depositphotos