Gramy dalej! Netflix stworzy trzeci sezon serialu „Alice in Borderland”! O czym opowie?

Netflix długo trzymał nas w niepewności, ale w końcu stało się jasne, że serial „Alice in Borderland” powróci z trzecim sezonem! Produkcja opowiadająca o przygodach bohaterów uwięzionych w dziwacznym świecie pełnym śmiertelnie niebezpiecznych gier spod znaku karcianych figur została przedłużona na jeszcze jedną serię! Zgodnie z zapowiedzią do gry wkracza Joker!

Będzie trzeci sezon „Alice in Borderland!

Drugi sezon serialu jest dosyć wierną adaptację drugiej części mangi „Imawa no Kuni no Alice” i dosyć jednoznacznie zakończył historię głównych bohaterów bez niepotrzebnego cliffhangera. Netflix mógł bez problemu zdecydować się na pozostawienie widzów z takim finałem, ale zdecydował się jednak na zamówienie trzeciego sezonu. Będzie musiał więc bazować przede wszystkim na własnym pomyśle na kontynuowanie historii głównych bohaterów – potwierdzono, że w nowych odcinkach powrócą główni bohaterowie: Arisu (Kento Yamazaki) i Usagi (Tao Tsuchiya), którzy będą musieli stawić czoła kolejnym wyzwaniom i zagadkom w świecie Borderland. Reżyserem serialu pozostaje Shinsuke Sato, który zapewnia, że serial zachowa swój charakterystyczny styl i wysoki poziom realizacji.

Koniecznie sprawdź też:

O czym opowie nowy sezon „Alice in Borderland”?

Netflix pozostawił sobie małą furtkę do stworzenia kolejnego rozdziału w historii za sprawą enigmatycznego zakończenia ostatniego odcinka. W ostatniej scenie widzieliśmy, jak wiatr zdmuchuje leżącą na stole talię kart i pozostawia na nim tylko kartę Jokera, który do tej pory nie pojawiał się w rozgrywce. W madze, na której bazuje serial, Joker pojawił się co prawda na moment jako swego rodzaju przewodnik pomiędzy krainą życia i śmierci, ale w serialu nie odgrywał takiej roli. Grafika promująca trzeci sezon potwierdza, że scenarzyści wykorzystają go w nieco innej roli i stworzą za jego pomocą fabułę do trzeciego sezonu. Wszystko wskazuje więc na to, że świat, w którym obudzili się Arisu i reszta bohaterów okaże się tylko kolejną areną, która nie jest wcale ich pierwotnym światem. 

Istnieje też szansa, że Netflix zdecyduje się na skorzystanie z kontynuacji samej mangi. Warto przypomnieć, że sam Haro Aso, autor pierwowzoru stworzył w 2020 roku jej kolejny spin-off stanowiący kontynuację historii Arisu. W historii Alice in Borderland Retry” bohater ponownie zostaje uwięziony w śmiertelnie niebezpiecznej krainie i musi brać udział w kolejnych grach, aby przetrwać i wrócić do swojej żony Usagi, która spodziewa się ich pierwszego dziecka.

en-GB_aibs3_main_da_4_x_5__v__1080px1350p_rgb_pre_1-min.jpg

zdj. Netflix